ru ua

Сьогодні в Україні "день тиші"

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 27 жовтня, в Україні "день тиші" перед виборами до Верховної Ради. Така норма передбачена в законі України про вибори.

Сьогодні, 27 жовтня, в Україні "день тиші" перед виборами до Верховної Ради. Така норма передбачена в законі України про вибори.

Відповідно до закону, передвиборна агітація завершується опівночі останньої п'ятниці перед днем ​​голосування. Відповідно, агітація з 00:00 сьогоднішнього дня, заборонена. Також не можна агітувати безпосередньо в день виборів, у неділю. Сьогодні і завтра заборонене проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партій, кандидати від яких зареєстровані в загальнодержавному окрузі, кандидатів у депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні повідомлення про підтримку тією, чи іншої партією, або кандидатом проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрацій фільмів, телепередач та інших громадських заходів.

Вибори до українського парламенту відбудуться завтра, 28 жовтня. Виборчі дільниці відкриються о 8:00, голосування триватиме до 20:00.

Пам'ятка виборцеві: Права громадян України на виборах 28 жовтня

Процес волевиявлення цього разу вперше буде зафіксований на відео. Всі 34 тис. виборчих дільниць вже забезпечені веб-камерами, а портал vybory2012.gov.ua. успішно запущений. Системи відеоспостереження встановлені в приміщеннях для голосування звичайних виборчих дільниць. Вимога про відеоспостереження не поширюється на окружні виборчі комісії, дільничні виборчі комісії закордонної виборчої дільниці, спеціальні виборчі дільниці, а також на Центральну виборчу комісію.

Перша камера направлена ​​на місце видачі бюлетенів і проведення робіт зі списками виборців, друга - на стаціонарні скриньки для голосування. Веб-камери повинні розташовуватися таким чином, щоб не порушувати таємницю волевиявлення виборців і забезпечити умови для вільного формування виборцем своєї волі та її вільного виявлення, одночасно забезпечуючи контроль громадськості за дотриманням процедури голосування та підрахунку виборчих бюлетенів. Також Верховна Рада зобов'язала виборчкоми вести також і відеозапис процесу підрахунку голосів.

Вперше з 2002 р. парламентські вибори в Україні проводяться за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла беруть участь понад 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр. ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становить 161 140 осіб, допустиме відхилення від цієї чисельності - 12%. Попередні підсумки голосування ЦВК оприлюднить вже вночі після закриття виборчих дільниць. Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані пізніше, після підрахунку документів з окружних комісій.

Новий склад Верховної Ради розпочне роботу 17 грудня 2012 р. з новим регламентом.