ua en ru

Сьогодні ЦВК завершить реєстрацію кандидатів у депутати

Автор: RBC.UA
Центральна виборча комісія України (ЦВК) сьогодні завершить реєстрацію кандидатів у народні депутати. ЦВК приймала документи з 30 липня по 13 серпня включно. За цей час комісія прийняла документи майже від 3,5 тис. мажоритарників.

Центральна виборча комісія України (ЦВК) сьогодні завершить реєстрацію кандидатів у народні депутати.

ЦВК приймала документи з 30 липня по 13 серпня включно. За цей час комісія прийняла документи майже від 3,5 тис. мажоритарників.

Зазначимо, що ЦВК відмовила в реєстрації екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко та екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку. Також ЦВК відмовилася зареєструвати кандидата в народні депутати України від партії "Громада" Павла Лазаренка по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу. Однак, виборча комісія зареєструвала кандидатом у депутати Андрія Шевченка, який хоче потрапити в парламент нового скликання разом в партією Наталії Королевської "Україна-Вперед!". Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив законність реєстрації Шевченка.

Парламентські вибори в Україні намічені на 28 жовтня 2012 р. Вони відбудуться за змішаною системою - за партійними списками і в мажоритарних округах. Прохідний бар'єр складає 5%, у виборах за списками можуть брати участь тільки політичні партії.

Правом голосу на виборах можуть скористатися 36 млн 253 тис. 147 осіб. Завершитися виборчий процес повинен до 2 грудня.
Експерти очікують, що вибори-2012 будуть супроводжуватися масовими порушеннями, зокрема, підкупом виборців і через неучасть лідерів опозиції - Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. З метою більшої прозорості виборчого процесу ділянки будуть обладнані веб-камерами.