Суд переніс розгляд касації захисту Тимошенко на вирок по "газовій справі" на 12 липня (фото, відео)

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ переніс розгляд касаційної скарги адвоката Олександра Плахотнюка в інтересах екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на обвинувальний вирок по "газовій справі" на 12 липня. Таке рішення повернувшись із нарадчої кімнати, оголосив головуючий суддя Станіслав Міщенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ переніс розгляд касаційної скарги адвоката Олександра Плахотнюка в інтересах екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на обвинувальний вирок по "газовій справі" на 12 липня. Таке рішення повернувшись із нарадчої кімнати, оголосив головуючий суддя Станіслав Міщенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Колегія ухвалила: клопотання прокурора Дрогобицької задовольнити...і перенести судове засідання на 10:00 12 липня", - заявив Міщенко.

Суддя послався на те, що суду потрібні докази щодо стану здоров'я Тимошенко, зокрема, результати судово-медичної експертизи

держобвинувачення  просило суд перенести слухання касації, і призначити його після 10 липня, коли будуть відомі результати  судово-медичної експертизи, яка визначить стан здоров'я Тимошенко і можливість її участі в судовому процесі.

Нагадаємо, сьогодні Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ продовжив розгляд касаційної скарги адвоката Олександра Плахотнюка в інтересах екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко на обвинувальний вирок по "газовій справі".  Інтереси Тимошенко представляють адвокати Сергій Власенко, Микола Сірий, Юрій Сухов і Микола Титаренко. Самої Тимошенко немає.

Засідання почалося із затримкою в 40 хвилин через те, що слухання справи перенесли до конференц-залу, в якому присутні близько 100 журналістів, народні депутати від фракції БЮТ-Батьківщина, а також міжнародні спостерігачі, зокрема,  колишній президент Європейського парламенту Пат Кокс і колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський.

Під будівлею суду відбувається мітинг за участю близько 300 осіб на підтримку Тимошенко. Демонстранти тримають транспоранти з гаслами на підтримку Тимошенко, а також скандують "Юлі волю!". Громадський правопорядок біля суду охороняють приблизно стільки ж співробітників міліції.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Зараз Тимошенко перебуває на лікуванні в лікарні "Укрзалізниці".

Вчора суддя Київського районного суду Харкова у справі про діяльність корпорації ЄЕСУ Костянтин Садовський, заявив, що якщо Юлія Тимошенко буде відмовлятися від медичного обстеження, то судово-медична експертиза може бути проведена на основі медичних документів. Раніше вчора Київський райсуд Харкова, де розглядається інша справа проти Тимошенко (щодо діяльності ЄЕСУ) призначив судово-медичну експертизу Тимошенко. Судмедекспертиза повинна визначити, чи може вона брати участь у судових засіданнях.

Справу щодо корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд, і зараз вона там розглядається. 7 травня з. р. ГПУ затвердила обвинувальний висновок та направила до суду кримінальну справу про привласнення виділених урядом Тимошенко 22,8 млн грн на закупівлю санітарних автомобілів для Міністерства надзвичайних ситуацій.

Між тим, перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що ГПУ скоро буде готова висунути колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко звинувачення в організації та фінансуванні вбивства колишнього депутата і бізнесмена Євгена Щербаня. Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що звинувачення Юлії Тимошенко на замовлення вбивства народного депутата Євгена Щербаня будуть пред'явлені лише при наявності доказової бази. Поки що вона проходить у справі як свідок.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся