Сьогодні відбудуться конкурси з продажу пакетів акцій "Дніпроенерго" і "Донецькобленерго"
Фонд державного майна України (ФДМУ) сьогодні проведе конкурси з продажу 25% акцій ПАТ "Дніпроенерго" (в 14:00) і 40,061% акцій ПАТ "Донецькобленерго" (11:00). Про це повідомляє прес-служба ФДМУ.
До конкурсу з продажу пакетів акцій цих енергокомпаній допущені всі компанії, що подали заявки на участь у них. Так, до конкурсу з продажу акцій ПАТ "Дніпроенерго" допущено ДТЕК Holdings Ltd, на конкурс з продажу 40,061% акцій ПАТ "Донецькобленерго" - ДТЕК Holdings Ltd і ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання".
Конкурси були оголошені 16 листопада 2011 р.
Початкова вартість пакету акцій ПАТ "Дніпроенерго" становить 1,174 млрд грн, початкова вартість державного пакету акцій ПАТ "Донецькобленерго" - 449,5 млн грн.
ПАТ "Дніпроенерго" є одним з провідних українських виробників електроенергії і тепла. Його встановлена потужність складає 8185 МВт, що становить 16% від загальної потужності електростанцій України. На частку компанії припадає 8,9% від загального обсягу виробленої в державі електроенергії. До складу ПАТ "Дніпроенерго" входять Криворізька ТЕС, Запорізька ТЕС і Енергодарський КСПП, Придніпровська ТЕС. Для забезпечення технічного обслуговування ПАТ "Дніпроенерго" до складу акціонерного товариства входять структурні підрозділи "Дніпроенергоремонт", "Дніпроенергоспецремонт", "Дніпроенергоавтотранс", "Дніпроенергоналадка". Енергоблоки "Дніпроенерго" можуть використовувати три види вугілля, а також природний газ, що дозволяє компанії бути більш диверсифікованою порівняно з конкурентами з точки зору споживання палива. "Дніпроенерго" експлуатує 3 газомазутних блоки потужністю 800 МВт (29% загальної потужності).
ПАТ "Донецькобленерго" - одна з найбільших енергопостачальних компаній України за обсягом річний постачання електроенергії понад 8 млрд кВт. Споживачами електроенергії компанії є понад 38 тис. юридичних осіб і 1 млн 800 тис. побутових абонентів. ПАТ "Донецькобленерго" має найбільшу довжину ліній електропередачі в Україні: понад 80 тис. км повітряних і кабельних ліній електропередачі. До складу ПАТ "Донецькобленерго" входять 12 структурних одиниць: 8 електричних мереж - Центральні, Донецькі, Кіровські, Краматорські, Харцизькі, Донецькі Західні, Макіївські і Миронівська ТЕС.
Експерти не прогнозують несподіванок - швидше за все, в обох конкурсах переможе ДТЕК. "Ми очікуємо, що конкурс з продажу "Дніпроенерго" закінчиться аналогічно аукціону "Західенерго", коли був присутній лише один учасник, а аукціон закінчився за фактично стартовою ціною. У випадку з аукціоном "Донецькобленерго" можливі варіанти, так як заявку також подала компанія "Луганське Енергетичне Об'єднання", що знаходиться під контролем Григоришина. Швидше за все, формат аукціону буде схожий на аукціон "Київенерго", коли ціна незначно виросла в порівнянні з початковою. В обох випадках ми очікуємо перемоги компанії ДТЕК", - сказав у коментарі для РБК-Україна старший аналітик Dragon Capital Денис Саква.
Зазначимо, ДТЕК вже володіє 30,06% "Донецькобленерго" і 47,55% "Дніпроенерго".
Нагадаємо, 3 грудня 2011 р. закінчився термін прийому заявок на конкурси з продажу акцій ВАТ "Дніпроенерго" і ВАТ "Донецькобленерго". На конкурс з продажу 25% акцій ВАТ "Дніпроенерго" надійшла 1 заявка на конкурс з продажу 40,061% акцій ВАТ "Донецькобленерго" - 2 заявки.
Зазначимо, ДТЕК вже придбав пакети акцій "Київенерго" і "Західенерго", виставлені на продаж ФДМУ.
Вчора ФДМУ визнав DTEK Holdings Limited переможцем аукціону з продажу 45,103% пакета акцій ПАТ "Західенерго" за 1 млрд 932,1 млн грн. Таке рішення було одноголосно ухвалене на засіданні комісії фонду. За висновком оцінювача вартість пакету акцій на 30 листопада 2011 р. становила 1 млрд 897,6 млн грн, що нижче запропонованої ДТЕК ціни.
Наприкінці минулого року ДТЕК за 450,5 млн грн при стартовій ціні в 432,3 млн грн придбав 25% акцій "Київенерго".
Крім вищевказаних активів, в поточному році повинні бути приватизовані такі держпакети акцій 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Вінницяобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго" і 26% акцій "Тернопільобленерго".
14 грудня ФДМУ оголосив конкурс з продажу 50% пакету акцій "Чернівціобленерго" за 65 млн грн і 50% пакету акцій "Вінницяобленерго" за 167 млн 650 тис. грн. Конкурс з продажу 50% акцій "Вінницяобленерго" буде проведено 3 лютого 2012 р. в 11:00 у приміщенні ФДМУ, а конкурс з продажу 45% акцій "Чернівціобленерго" - 7 лютого 2012 р. в 11:00.
Зазначимо, 21 грудня Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою продовжив терміни продажу енергетичних компаній до кінця 2012 року. Постановою Кабінету міністрів України продовжується термін продажу на конкурентних засадах часток державних пакетів акцій енергогенеруючих та енергопостачальних підприємств до 31 грудня 2012 р.
Нагадаємо, що від приватизації державного майна, здійснюваної ФДМУ і його регіональними відділеннями, за 10 місяців 2011 р. до державного бюджету надійшло 11,01 млрд грн, що становить понад 110% річного плану. Найдорожчим став продаж 92,79% акцій ВАТ "Укртелеком" - він приніс бюджету 10 млрд 575 млн грн.
Всього ж ФДМУ планує за 4 роки отримати від приватизації 40 млрд грн. Вже відомо, що Кабінет міністрів України планує зберегти рівень надходжень у держбюджет 2012 р. від приватизації держмайна рівні 2011 р. - 10 млрд грн.
23 листопада на засіданні Кабмін затвердив державну програму приватизації на 2011-2014 рр. Згідно з документом планується забезпечити високі темпи приватизації державних об'єктів. Також проект закону передбачає, що скорочення обмежень для приватизації державних об'єктів буде здійснюватися завдяки скороченню переліку критеріїв загальнодержавних об'єктів, перегляду переліку підприємств, пакети акцій яких розміром менше 50% статутного капіталу акціонерного товариства були закріплені (тимчасово залишені) у державній власності та ін.
Програма буде виконуватися трьома етапами:
перший етап (2011 р.) - період створення необхідної нормативної та організаційної бази для переходу до приватизації на принципах нової програми;
другий етап (2012 р.) - завершення продажу об'єктів масової приватизації та об'єктів, приватизацію, яка почалася до набрання чинності програми;
третій етап (2013-2014 рр.) - завершення приватизації як широкомасштабного соціально-економічного проекту.
Прогнозований обсяг надходжень протягом дії програми до Державного бюджету України коштів від продажу та управління державним майном становить 50-70 млрд грн.
В уряді впевнені, що приватизація українських енергетичних компаній дозволить залучити в сектор багатомільярдні приватні інвестиції, в яких вони так потребують.
ДТЕК - приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) Ріната Ахметова. Підприємства ДТЕК створюють виробничий ланцюжок з видобутку та збагачення вугілля, генерації й дистрибуції електроенергії.
"Луганське Енергетичне Об'єднання" - є одним з найбільших энергопостовляющих компаній на території України. Це монополіст з постачання електроенергії в Луганській області - великому промисловому регіоні України з великою часткою підприємств вугільної, металургійної, хімічної промисловості і важкого машинобудування. До складу організації входять шість філій, кожному з яких підпорядковані кілька районних енергомереж. Кількість співробітників перевищує 6 тис. осіб. Компанія підконтрольна бізнесменові Костянтину Григоришину.