ua en ru

У Харкові суд розглядає справу Тимошенко і ЄЕСУ (відео)

Автор: RBC.UA
У Київському районному суді Харкова триває засідання щодо справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та корпорації ЄЕСУ.

У Київському районному суді Харкова триває засідання щодо справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та корпорації ЄЕСУ.

Поки що в суді розбираються з клопотаннями. Захист подавав клопотання про відвід прокурора Віктора Лобача через його упередженість. Адвокат Сергій Власенко також зазначив, що представник держобвинувачення "не знає українського законодавства", оскільки обвинувач сказав, що "представляє український народ", тоді як, за законом, він представляє інтереси держави. "Представляти український народ може лише суд", - зазначив Власенко.

Суд у задоволенні клопотання відмовив, мотивувавши своє рішення тим, що клопотання захисту Тимошенко є недостатньо обгрунтованим, передає радіо "Свобода".

Захищають Юлію Тимошенко чотири адвокати - Сергій Власенко, Олександр Плахотнюк, Андрій Кожем'якін та Євгенія Тимошенко. Також в суд прийшов посол Франції з прав людини Франсуа Зімере. Він вважає, що процес має політичний характер. "Політична мотивація звинувачення не викликає сумнівів", - зазначив Зімере. Він також висловив стурбованість станом здоров'я колишнього українського прем'єра і умовами її лікування в колонії. "Якщо вона не може здійснити право на лікування, вона не може себе захистити. Це загальноприйняті правила, які стосуються прав людини", - зазначив посол Франції з прав людини.

Зазначимо. що вчора, пославшись на погане самопочуття, Тимошенко відмовилася від участі в сьогоднішньому засіданні.

Головує суддя з Харкова Костянтин Садовський. Раніше він розглядав справи, що стосувалися розірвань шлюбів, поділу майна, комунальних боргів, перерахунку пенсій тощо.

Трохи пізніше суд повинен вирішити чи дозволяти журналістам знімати та фотографувати в залі.

Нагадаємо, 29 березня справу було передано до суду.

Як повідомив прокурор Харківської області Геннадій Тюрін, слідство повністю довело провину екс-прем'єра з п'яти епізодів справи.

У той же час захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко стверджує, що звинувачення є безпідставними. Напередодні він заявив, що не всі представники захисту встигли ознайомитися з матеріалами справи.

Також повідомлялося, що ГПУ подала позов до Юлії Тимошенко про відшкодування 19,5 млн грн збитків у рамках кримінальної справи по компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Раніше в прес-службі СБУ повідомили, що на виконання рішення Київського районного суду м. Харкова слідчим відділом УСБУ в Харківській області 28 березня ц.р. завершено ознайомлення обвинуваченої Юлії Тимошенко та її захисників з матеріалами кримінальної справи № 2310.

Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно з матеріалами кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Здійсненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.

Крім того, Тимошенко звинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.

24 березня голова СБУ Ігор Калінін заявив, що слідство зібрало достатньо доказів провини Юлії Тимошенко для передачі в суд кримінальної справи щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України".

Генеральна прокуратура Україна 20 жовтня 2011 скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи. Суд ухвалив, що Тимошенко та її захист повинні ознайомитися з матеріалами справи стосовно ЄЕСУ до 28 березня.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад півтора мільярда гривень.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові. Зазначимо, що з переведенням в колонію здоров'я Тимошенко значно погіршився.

Ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко різко погіршила відносини України з США та ЄС, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично мотивованим і неодноразово закликали звільнити її.

26 січня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні прийняла резолюцію про стан демократії в Україні, в якій вимагає виключити з Кримінального кодексу статті, по яких були засуджені колишні державні чиновники, зокрема Тимошенко. ПАРЄ пригрозила введенням санкцій щодо України, якщо вимоги асамблеї по кримінальному переслідуванню колишніх членів уряду не будуть виконані.