Сьогодні відкривається саміт G20 (відео)
Сьогодні і завтра, 18-19 червня, відбудеться саміт "Великої двадцятки" (G20) в м. Лос-Кабос у Мексиці.
На порядок денний саміту в Мексиці винесені переважно теми, які увійшли в план дій "великої двадцятки", прийнятий у листопаді минулого року на саміті в Каннах. Це стабілізація глобальної економіки, зміцнення фінансової системи, реформування фінансового сектора, як повідомляє DW.
Очікується, що канцлер Німеччини Ангела Меркель знову скаже про необхідність потужного регулювання банківського сектора. Як повідомлялося, Меркель розкритикувала пропозицію швидко вирішити проблему боргової кризи, створивши єдиний борговий простір. Вона підкреслила, що Німеччина не зможе сама врятувати світову економіку і їй потрібна допомога країн G20. Як відомо, на даний момент Німеччина є основним донором двох пакетів підтримки з боку ЄС і Міжнародного валютного фонду (МВФ) на суму близько 240 млрд євро. Крім цього, саме дії Берліна дозволили досягти списання грецького боргу перед приватними кредиторами приблизно на 100 млрд євро. "Сили Німеччини не безмежні", - зазначила Меркель, виступаючи в Бундестазі в середині червня.
Про необхідність більшого регулювання банківської системи заговорили після банкрутства в 2008 р. американського інвестиційного банку Lehman Brothers, яке підштовхнуло до світової фінансово-економічної кризи. Реструктуризація банківської системи в усій єврозоні, як того вимагає канцлер Німеччини, є шляхетною, але не дуже реалістичною метою, на думку експертів. При цьому голова Бундесбанку Йенс Вайдман раніше заявив, що без фіскального союзу у єврозони немає майбутнього.
На саміті будуть обговорювати і введення податку на фінансові транзакції, на чому наполягає Німеччина.
Натомість країни "великої двадцятки" хочуть спонукати Німеччину і Канаду, щоб ті подбали про додаткові імпульси для економічного зростання.
Крім того, на саміті ЄС хоче донести до глав великих світових економік, що на них також лежить відповідальність за стабільність глобальної економіки. У посланні президента Європейської Ради Хермана ван Ромпея до голів усіх 27 держав ЄС напередодні саміту йдеться про те, що США, Японії і Китаю необхідно зміцнити свої економіки і провести реформи. Лідери ЄС закликали США та Японію провести адекватне скорочення витрат державного бюджету в середньостроковій перспективі. При цьому Сполучені Штати окремо попередили про небезпеку одночасного підвищення податків і скорочення витрат. Наслідки подібних кроків економіка США може відчути вже до кінця 2012 р. Китай, зі свого боку, повинен провести структурні реформи і зробити юань вільно конвертованим. Крім того, Пекіну рекомендовано поліпшити якість соціального страхування.
Нагадаємо, за ініціативою індійського головування напередодні саміту G20 в Мексиці відбудеться зустріч на вищому рівні держав БРІКС. Подібні міні-саміти за участю лідерів Бразилії, Росії, Індії, Китаю та ПАР для узгодження позицій стають традиційними.