ua en ru

Сьогодні виповнюється 26 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 26 квітня 2012 р., виповнюється 26 років від дня однієї з найбільших техногенних аварій в історії людства - катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС). Ця аварія визнана найбільшою в історії всієї атомної енергетики і за кількістю загиблих, і за кількістю постраждалих від її наслідків. Руйнування активної зони атомного реактора на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в м. Прип'ять (покинуте місто, розташоване в 3 км від станції) і подальше пожежа призвели до радіоактивного забруднення території в 150 тис. км кв. Зона зараження торкнулася 11 областей Білорусі, Росії, Україні, де проживало 17 млн ​​чоловік.

Сьогодні, 26 квітня 2012 р., виповнюється 26 років від дня однієї з найбільших техногенних аварій в історії людства - катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС). Ця аварія визнана найбільшою в історії всієї атомної енергетики і за кількістю загиблих, і за кількістю постраждалих від її наслідків. Руйнування активної зони атомного реактора на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в м. Прип'ять (покинуте місто, розташоване в 3 км від станції) і подальше пожежа призвели до радіоактивного забруднення території в 150 тис. км кв. Зона зараження торкнулася 11 областей Білорусі, Росії, Україні, де проживало 17 млн ​​чоловік.

Вночі в багатьох містах відбулися заходи в пам'ять про Чорнобильську катастрофу. Так, у м. Славутич (50 км від АЕС), де живуть сім'ї працівників сервісних служб закритої в 2000 р. Чорнобильської АЕС, цієї ночі відбувся меморіальний мітинг. "Люди, яких ми згадуємо, заплатили за цю помилку життям. Я сподіваюся, що це ніколи не повториться. Дай Бог, щоб нинішні керівники не повторили тих помилок, які були зроблені перед Чорнобильської аварії", - говорить Володимир Щербина, який працював на АЕС у час аварії, передає радіо "Свобода".

Вночі в Києві з 00:55 до 1:35 пройшов поминальний молебень, покладання квітів і гірлянд до Меморіального кургану героїв Чорнобиля на території церкви св.Архангела Михайла УПЦ МП та пам'ятного знаку "Воїнам Чорнобиля". Також меморіальний захід тут сьогодні відбудеться і о 10:00. О 12:00 пройде мітинг-реквієм біля пам'ятного знака "Героям Чорнобиля" на території меморіального комплексу "Героям Чорнобиля" у Деснянському районі. "Ритуал пам'яті" з покладанням квітів до пам'ятних місць пройде і в Шевченківському районі, о 12:00 пройде молебень в пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи за адресою: вул. Нагірна, 6. Мітинг-реквієм на території Меморіального комплексу "Жертвам Чорнобильської катастрофи" з поминальним обідом відбудеться і в Святошинському районі о 12:00 на перетині вул. Перемоги і вул. Чорнобильської. В Оболонському районі на вул. Малиновського, 6 проведуть мітинг-реквієм біля пам'ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи.

У містах Прип'ять і Чорнобиль 9 травня ц.р. відбудуться Дні пам'яті, які зможуть відвідати громадяни, переселені і проживають у зв'язку з трагедією в Києві.

Президент України Віктор Янукович сьогодні візьме участь у церемонії запуску технологічного циклу будівництва арки нового безпечного конфайнмента Чорнобильської АЕС. Проект об'єкта, вартість якого складає більше 1,5 млрд євро, був прийнятий в квітні ц.р. Україна спільно з міжнародним співтовариством.

Катастрофа на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 р. о 1:23 в ході проведення проектного випробування турбогенератора № 8 на енергоблоці № 4. Тоді стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Будівля енергоблока, покрівля машинного залу частково обрушилися. В різних приміщеннях і на даху виникло понад 30 вогнищ пожежі.

В результаті Чорнобильської катастрофи забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів у різних країнах. З них в Україні - 2293 населених пунктів з населенням приблизно 2,6 млн чоловік. На данний час всі реактори заглушені, тим не менш, 3,5 тис. осіб, як і раніше працюють на АЕС. Ядерне паливо не вивантажено з реакторів, і за ситуацією треба стежити.