ua en ru

Сьогодні 71-ші роковини трагедії Бабиного Яру в Києві (відео)

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 29 вересня, виповнюється 71 рік з моменту трагедії Бабиного Яру в Києві. Цього року відзначаються чергові роковини тих трагічних подій, поминальні заходи з цієї нагоди триватимуть кілька днів.

Сьогодні, 29 вересня, виповнюється 71 рік з моменту трагедії Бабиного Яру в Києві. Цього року відзначаються чергові роковини тих трагічних подій, поминальні заходи з цієї нагоди триватимуть кілька днів.

Читайте також: Янукович вшанував пам'ять жертв трагедії у Бабиному Яру

Поминати жертв Бабиного Яру у столиці почали вчора. Представники міської та державної влади поклали квіти до Монумента жертвам Бабиного Яру.

30 вересня об 11:00 за ініціативою Єврейської ради України та фонду "Пам'ять Бабиного Яру" від пам'ятного знаку на перехресті вулиць Мельникова і Дорогожицької до пам'ятника "Менора" пройде траурний хід "Дорогою смерті". Об 11:30 розпочнеться мітинг пам'яті розстріляних євреїв біля пам'ятника "Менора" та покладання квітів до пам'ятних знаків і місць, пов'язаних із трагедією Бабиного Яру.

На 4 жовтня у КМДА заплановано проведення прийому Праведників Бабиного Яру - людей, які під час Другої світової війни, ризикуючи своїм власним життям, рятували євреїв від загибелі.

За час нацистської окупації міста Києва у 1941-43 рр. Бабин Яр перетворився на місце масових розстрілів мирних жителів, а також військовополонених. Тільки протягом двох днів, а саме 29-30 вересня 1941 року, німецькими окупантами було розстріляно більше 34 тисяч євреїв.

Читайте також: Кабмін відніс "Бабин Яр" до сфери управління Мінкультури

На центральному пам'ятнику в Бабиному Яру вказана цифра у 100 тисяч розстріляних, але українські дослідники та історики стверджують, що ця цифра дуже сильно занижена, і реальне число розстріляних досягає 150 тисяч осіб різних національностей, серед яких - євреї, роми, українці, росіяни, поляки, угорці, чехи.

Інші ж джерела стверджують, що кількість убитих була понад 150 тисяч, і це не враховуючи маленьких дітей до 3-х років, яких також розстрілювали в цьому місці, але не рахували. Тільки 29 людей змогли врятуватися з Бабиного Яру.

У 1946 році на Нюрнберзькому процесі наводилася оцінка близько 100 тисяч чоловік, згідно з висновками спеціальної державної комісії з розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва. Тривалий час радянська влада намагалася замовчати трагедію в Бабиному Яру, і лише після велелюдного стихійного мітингу з нагоди 25-х роковин трагедії 29 вересня 1966 р. про неї почали говорити на державному рівні.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Нагадаємо, що 5 липня 2011 р. Верховна Рада України прийняла рішення про забезпечення належних організаційно-правових умов для вшанування пам'яті загиблих у Бабиному Яру на державному рівні. Документом було передбачено створення відповідного оргкомітету, розробка та затвердження плану необхідних заходів, забезпечення висвітлення в засобах масової інформації заходів, присвячених цим роковинам, організація тематичних радіо- і телепередач. Також повідомлялося, що найближчим часом на місці трагедії у Бабиному Яру почнеться створення меморіального музею.

У 2010 році державному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" було надано статус національного.