ru ua

Рахункова палата: Міноборони неефективно витратило 516 млн грн для миротворчих операцій

Автор: RBC.UA
Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених у 2010-2011 роках та І півріччі 2012 року Міністерству оборони України на забезпечення участі в міжнародних миротворчих операціях.

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених у 2010-2011 роках та І півріччі 2012 року Міністерству оборони України на забезпечення участі в міжнародних миротворчих операціях. У відомстві дійшли висновку, що отримані з державного бюджету на зазначену мету 516 млн грн витрачені в основному відповідно до вимог бюджетного законодавства. Разом з тим у встановлених аудитом окремих випадках кошти витрачались неефективно через недостатність внутрішнього контролю та неналежне управління ними з боку головного розпорядника. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

"Придбання товарно-матеріальних цінностей і послуг здійснювалося Міноборони за цінами, вищими від їхньої середньої вартості, визначеної паспортами відповідних бюджетних програм. Головний розпорядник, всупереч законодавству, неправомірно вносив до цих паспортів зміни з урахуванням фактичної вартості вже придбаних товарів чи послуг, середня вартість яких перевищувала заплановану", - сказано у повідомленні прес-служби.

Читайте також: НАПУ неефективно використала на підготовку науково-дослідних робіт 82 млн грн, - Рахункова палата

Там також зазначається, що, зокрема, ЗАТ "Інтертранс" за завищеними цінами здійснило перевезення особового складу і техніки миротворчого контингенту до Косово, отримавши з держбюджету за послуги 1 млн грн. Ще півмільйона гривень було втрачено через зволікання з рішенням щодо купівлі автомобілів УАЗ, які призначалися для використання в зоні конфлікту і ціна на які зросла на зазначену суму.

Раніше Рахункова палата виявила, виділені впродовж останніх півтора року з державного бюджету понад 750 млн грн на надання висококваліфікованої медичної допомоги та реабілітацію працівників органів внутрішніх справ і членів їхніх сімей фактично були спрямовані на поточне утримання обтяжливих для бюджету 60-ти закладів охорони здоров'я МВС.

Читайте також: За здійснення бездозвільної діяльності у 2011-2012 рр. сплачено лише 0,6-0,8% суми розрахованих збитків, - Рахункова палата

До цього повідомлялось, що Національна академія наук України, а з грудня 2011 року і Міністерство культури України як головні розпорядники бюджетних коштів не забезпечили ефективного й обґрунтованого використання 27 млн грн бюджетних коштів на діяльність Національного музею народної архітектури та побуту України (у с. Пирогове під Києвом).