СБУ заявила про зрив шпигунської операції ФСБ Росії

Служба безпеки України (СБУ) 27 січня ц.р. зірвала агентурну операцію Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ). Про це на брифінгу повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко, передає кореспондент РБК-Україна.

Служба безпеки України (СБУ) 27 січня ц.р. зірвала агентурну операцію Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ). Про це на брифінгу повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко, передає кореспондент РБК-Україна.  

За його словами, в Одеській області група співробітників ФСБ РФ чинила тиск із застосуванням особистих погроз і погроз сім'ї на секретоносія-громадянина України. Зокрема, його було викрадено з метою вербовки, щоб отримати секретну інформацію у військово-оборонній галузі.

В.Наливайченко зазначив, що проти керівника цієї групи - полковника ФСБ - порушено кримінальну справу за ст. 114 КК України (шпигунська діяльність). За рішенням суду він утримується під вартою протягом двох місяців. Інших чотирьох співробітників ФСБ було депортовано до РФ із забороною в'їзду до України.

Представники ФСБ Росії підтвердили факт затримання їх співробітника на території України і заявили, що вони діяли у відповідь на "збільшену вербовочну активність спецслужб України відносно російських громадян".

Крім того, В.Наливайченко повідомив, що СБУ припинила шпигунську діяльність громадянина РФ, який намагався вчинити продаж військового обладнання. "29 січня СБУ припинила шпигунську діяльність, затримавши на місці скоєння злочину громадянина Росії та його спільника громадянина України-мешканця Севастополя, які намагалися здобути та вивести за кордон вироби військового призначення, що містять державну таємницю", - сказав він. 

В.Наливайченко також додав, що громадянин Росії є заступником директора одного з оборонних підприємств Росії. Восени 2009 р. цей громадянин розпочав розшук військовослужбовців Збройних сил України, які за грошову винагороду погодилися б викрасти українське військове обладнання. Таким чином, він домовився з громадянином України, який повинен був викрасти і передати секретні блоки для станції радіоелектронної боротьби (компонент ППО).
Працівники СБУ затримали зловмисників під час безпосередньої передачі зразків обладнання. Також було вилучено значну кількість готівки. За результатом цієї операції, СБУ порушила щодо громадянина РФ кримінальну справу за ст. 114 КК України (шпигунство), а проти громадянина України - за ст. 111 КК України (Державна зрада).
Рішенням Шевченківського райсуду м. Києва від 1 лютого обидва громадяни взяті під варту терміном на 2 місяці.

Також В.Наливайченко повідомив, що 27 січня 2010 р. Апеляційний суд Житомирської обл. визнав 3 громадян України винними у державній зраді у формі шпигунства. Цим особам суд визначив покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 11, 10 та 7 років.
Нагадаємо, що вищезгадані громадяни, які є колишніми військовослужбовцями працювали на користь інтересів спецслужб Китаю, передаючи їм секретну технічну документацію, за що їм було обіцяно 800 тис. дол.

Як повідомлялось, в червні 2009 р. В.Наливайченко заявив, що всі співробітники ФСБ Росії повинні покинути територію України. За даними глави СБУ, на Чорноморському флоті РФ на той момент працювали 19 офіцерів ФСБ, які займалися розвідувальною діяльністю. В.Наливайченко також заявив, що всі функції, передбачені українським законодавством, у тому числі і ті, що стосуються забезпечення безпеки російських моряків, покладені на підрозділи військової контррозвідки Служби безпеки в Севастополі і Сімферополі. В кінці грудня 2009 р. ЗМІ повідомили, що співробітники ФСБ РФ, що працювали на ЧФ, покинули територію України. За даними ЗМІ, російська сторона просила не розголошувати факт виїзду співробітників ФСБ РФ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся