ua en ru

СБУ завершила розслідування ще однієї кримінальної справи проти Тимошенко

Автор: RBC.UA
Слідчим відділом Управління Служби безпеки України (СБУ) в Харківській області завершене розслідування однієї з кримінальних справ за обвинуваченням екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко щодо діяльності компанії "Єдині Енергетичні системи України". Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Слідчим відділом Управління Служби безпеки України (СБУ) в Харківській області завершене розслідування однієї з кримінальних справ за обвинуваченням екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко щодо діяльності компанії "Єдині Енергетичні системи України". Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Тимошенко звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн ​​грн, розкраданні і замахові на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службового підроблення та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку .

"Способом розкрадання бюджетних коштів було введення корпорацією "Єдині Енергетичні системи України" фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній", - йдеться в повідомленні СБУ.

За цим епізодам розпочато ознайомлення обвинуваченого і захисника з матеріалами кримінальної справи.

За вказаною кримінальною справою органами прокуратури заявлено цивільний позов з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Щодо вчинення інших злочинів, а саме організації ухилення від сплати понад 10 млн грн податків і замах на розтрату чужого майна - коштів державного бюджету в сумі 405,5 млн дол США, розслідування триває, передає прес-служба.

Нагадаємо, 18 січня Служба безпеки України (СБУ) закрила одну зі справ проти екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко у зв'язку з набуттям чинності закону про декриміналізацію. Закрита справа стосувалася приховування валютної виручки і створення документальної видимості розрахунків за товарно-матеріальні цінності офшорними компаніями з корпорацією "Єдині Енергетичні системи України".

Зараз Юлія Тимошенко перебуває в Качанівській виправній колонії в Харкові. Там вона відбуває покарання, встановлене вироком Печерського районного суду м. Києва про сім років ув'язнення і виплату 1,5 млрд грн (близько 189 млн дол) штрафу за перевищення повноважень при підписанні в 2009 р. газових контрактів з РФ.

Також проти Тимошенко зараз порушено 2 кримінальні справи. Перша стосується діяльності Тимошенко в корпорації ЄЕСУ ("Єдині енергетичні системи України"), друге - нібито незаконного використання грошей від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу, та придбання машин швидкої допомоги за завищеною ціною.

8 грудня Шевченківський райсуд Києва прийняв рішення у справі корпорації ЄЕСУ обрати для Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту. Таке рішення суд прийняв на виїзному засіданні в Лук'янівському СІЗО.

Нагадаємо, наприкінці минулого року повідомлялося, що Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.

Ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко різко погіршила відносини України з США та Європейським союзом, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично вмотивованим і неодноразово закликали звільнити її.