ua en ru

СБУ: Працівники митного поста "Луцьк" щодня брали хабарі в розмірі 20-30 тис. грн

Автор: RBC.UA
Служба безпеки України спільно з підрозділом внутрішньої безпеки Державної митної служби України викрили корупційну діяльність службовців митного поста "Луцьк" Ягодинської митниці (Волинська область), які брали хабарі за прискорення митного оформлення вантажів. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Служба безпеки України спільно з підрозділом внутрішньої безпеки Державної митної служби України викрили корупційну діяльність службовців митного поста "Луцьк" Ягодинської митниці (Волинська область), які брали хабарі за прискорення митного оформлення вантажів. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Встановлено, що на митному посту "Луцьк" Ягодинської митниці діяла вертикально побудована корупційна схема: протягом кожного дня керівники та інспектори митного поста протиправно отримували в середньому від 20 до 30 тис. грн", - повідомили в прес-службі.

Працівників митного поста було затримано "на гарячому", після отримання чергового хабара від представника комерційної структури та передачі грошей керівнику митного поста. Серед затриманих - начальник митного поста "Луцьк", його заступник, начальник сектора і кілька інспекторів Державної митної служби України.

Під час обшуків у службових кабінетах і квартирах затриманих правоохоронці вилучили 150 тис. дол. США і майже 30 тис. грн, незаконно отриманих від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності за кілька останніх днів. Купюри були розділені і обгорнуті аркушами паперу, на яких вказано назву фірми, суму хабара та прізвище працівника митного посту, який отримував гроші. Також вилучено блокноти, в яких зловмисники фіксували зібрані митними інспекторами хабара.

Більше десяти співробітників митного поста дали свідчення, що начальники змушували їх вимагати гроші, 70 відсотків яких передавалися безпосередньо керівництву поста.

Нагадаємо, в серпні повідомлялося, що СБУ спільно зі Службою з питань протидії корупції Держмитслужби викрила факт хабарництва в м. Одеса. Був затриманий один співробітник Південної митниці. Генпрокуратура порушила кримінальну справу за статтею 368 Кримінального кодексу.

У червні СБУ відкрила оперативно-розшукові справи на більшість керівників Київської регіональної митниці - одній з найбільших митниць країни, діяльність якої перебуває під особистим контролем голови Державної митної служби. За даними джерел видання «Дзеркало тижня. Україна», приводом для цього стала кримінальна справа проти начальника відділу митного оформлення Київської регіональної митниці Володимира Зоріна, заарештованого 28 квітня.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров закликав підприємців допомогти уряду в боротьбі з корупцією в податкових і митних органах. За словами Азарова, у разі виникнення питань до конкретного керівника в митниці або податковому інспектору уряд гарантує, що той: "негайно буде звільнений, і, якщо є підстави для кримінального переслідування, ним будуть займатися ті, хто за службовим обов'язком за це відповідає".

Ця заява прозвучала в травні, а в липні Європейська бізнес-ассоціаціея (ЄБА), за результатами проведеного опитування, зробила висновок, що ситуація з корупцією в митних органах у першому півріччі 2011 р. не поліпшилася у порівнянні з другим півріччям 2010 р. Про це сказали 62% учасників опитування. Але в ЄБА підкреслили, що робота митних служб з початку року стала більш відкритою, а кількість митних процедур значно скоротилося.

8 червня Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні". Таким чином, істотно розширене коло осіб, які є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення. Серед них, зокрема, і верхівка влади - Президент, прем'єр-міністр, голова Верховної Ради, генеральний прокурор - і керівники інших центральних органів виконавчої влади. Цей закон також дозволяє виявляти корупцію в сфері надання публічних послуг, зокрема в діяльності аудиторів, оцінювачів, нотаріусів та ін..

Зазначимо, за 9 місяців Державна митна служба України перерахувала до державного бюджету на 33,9% більше ніж за 9 міс. 2010 р. - близько 83 млрд грн.