Збірна України здобула 17 медалей на Паралімпійських Іграх

Українська збірна на Паралімпійських Іграх, які завершуються у Ванкувері, здобула 17 медалей і за загальною кількістю нагород посідає 4 місце після Росії, Німеччини і Канади.

Українська збірна на Паралімпійських Іграх, які завершуються у Ванкувері, здобула 17 медалей і за загальною кількістю нагород посідає 4 місце після Росії, Німеччини і Канади, повідомляє ВВС.

Під час 9 дня змагань у лижній естафеті 3 х 2,5 км срібні медалі здобули Олена Юрковська, Юлія Батенкова і Олександра Кононова, поступившись 19,5 секундами суперницям з Росії.

У лижній естафеті 4 км + 2 х 5 км також срібло одержала чоловіча збірна: Віталій Лук'яненко, Григорій Вовчинський, Юрій Костюк, - які відстали від росіян на 22 секунди.

З чотирьох золотих медалей в українському заліку - 2 має Олександра Кононова, одну - Віталій Лук'яненко і одну - Олена Юрковська.

Нагадаємо, минулого тижня у середу українські спортсмени завоювали 5 медалей в біатлоні, включно з однією золотою, яку здобула Олександра Кононова у перегонах на 12,5 км. Срібло на тій самій дистанції отримали Григорій Вовчанський і Олена Юрловська, а бронзу - Юлія Батенкова-Бауман і Віталій Лук'яненко.

У перший день зимової Паралімпіади у Ванкувері українські спортсмени також вибороли 5 медалей - 2 золотих, 1 срібну та 2 бронзових.

У неділю увечері у Ванкувері відбудеться урочиста церемонія закриття Паралімпіади. Під час церемонії співатиме відома канадійська співачка українського походження Шанталь Крев'язюк.

Під час літніх Олімпійських ігор 2008 р. у Пекіні українська паралімпійська збірна посіла 4 місце після команд Китаю, США та Великої Британії. У той таки час Олімпійська команда України посіла лише 11 місце.

На Зимових Олімпійських іграх, які раніше завершилися у Ванкувері, українська збірна не отримала жодної медалі, а найкращим результатом українських спортсменів стало 5 місце біатлоніста Андрія Дериземлі у спринті.