Збірна Португалії, обігравши Чехію, стала першим півфіналістом Євро-2012 (відео)

Точний удар Кріштіану Роналду головою у другій половині матчу вивів збірну Португалії в 1/2 Євро-2012. Де вони будуть чекати переможця пари Іспанія/ Франція.

Точний удар Кріштіану Роналду головою у другій половині матчу вивів збірну Португалії в 1/2 Євро-2012. Там вони будуть чекати переможця пари Іспанія/ Франція.

Чехія - Португалія 0:1

Гол: Роналду, 79
Чехія: Чех, Гебре Селассіє, Сівок, Кадлец, Лимберски, Хюбшман (Пекгарт, 86), Плашилд, Йирачек, Пиларж, Дарида (Резек, 61), Барош
Португалія: Руї Патрісіу, Жоао Перейра, Бруно Алвеш, Пепе, Фабіо Коентрау, Мігел Велозу, Жоао Моутіньо, Мейрелеш (Роланду, 88), Роналду, Нані (Куштодиу, 84), Поштіга (Уго Алмейда, 39)

Суперники розпочали гру в середньому темпі, ретельно готуючи кожну тактичну дію. За рахунок довгого розіграшу м'яча вони намагалися заволодіти ініціативою або створити плацдарм для подальшого наступу. Однак величезна відповідальність, що тиснула на футболістів, призводила до помітного навіть неозброєним оком спрощення гри. Напевне, саме тому у стартові хвилини на полі точилася рівна боротьба без реальних загострень.

Максимум, що вдавалося вижати за таких обставин - це стандарти. Зокрема, чехи за першу половину тайму подали п'ять кутових проти трьох у португальців, утім, отримати дивідендів з них нікому не судилося. Так само і зі штрафних ударів, що виконувалися без фантазії - методом подач у володіння чи то Петра Чеха, чи то Руя Патрісіу. Тим часто-густо не доводилося навіть вступати у гру, оскільки руйнівну роботу брали на себе захисники.

Лише хвилин за десять до перерви у воріт збірної Чехії виник перший більш-менш гострий момент, на вістрі якого виявися Кріштіану Роналду. Після довготривалої атаки, що, здавалося, вже захлинулася, він у падінні ударом через себе намагався вразити ближній кут Чеха, проте трохи схибив.

А на 46-й хвилині Раул Мейрелеш допоміг Кріштіану створити найбільш небезпечний момент у першій половині. Класною передачею від центрального кола хавбек "Ліверпуля" знайшов у карному майданчику чемпіонів Європи-1976 Роналду - той чудово обробив м'яч, розвернувся та знову вистрілив у ближній до себе кут. Цього разу Чеха виручила штанга.

Капітан збірної Португалії активно продовжив пошуки гола і на початку другого тайму. Фірмовий штрафний удар у його виконанні примусив трибуни варшавського стадіону вибухнути - м'яч просвистів упритул зі стійкою. Наступну спробу Роналду здійснив на швидкості, відгукнувшись на передачу у вільну зону в центрі чеського захисту.

На цей час перевага португальської команди вже не викликала жодних сумнівів. Як наслідок, пристрілку в напрямку воріт Чеха провели також Мейрелеш, Нані, Жоао Моутінью та Угу Алмейда. Єдиною відповіддю підопічних Міхала Білека став слаломний рейд лівим флангом Вацлава Піларжа, та молодому хавбеку пльзеньської "Вікторії" на завершальному етапі атаки не вистачило холоднокровності.

Тиск європейських бразильців поступово досяг апогею. На 73-й хвилині мав забивати Нані, але під удар вінгера "Манчестер Юнайтед" устиг кинутися Міхал Кадлець, погодившись хіба що на кутовий. Майже врятував партнерів і Петр Чех, коли дотягнувся кінчиками пальців до м'яча, який пробив головою Кріштіану Роналду. Однак удар мадридця виявився настільки потужним, що кіпер "Челсі" вимушений був капітулювати - 0:1.

Втома та відсутність нових ідей завадили чехам організувати хоч якусь рятувальну кінцівку. І в останні десять хвилин португальці домінували на поле, упевнено здобувши першу путівку в півфінал.