Збірна Італії перемогла ірландців

Збірна Італії обіграла збірну Ірландії з рахунком 2:0. "Зелені" так і не зуміли "грюкнути дверима", завершивши для себе Євро з трьома поразками.

Збірна Італії скромно обіграла збірну Ірландії з рахунком 2:0. Єдиний гол забив Антоніо Кассано з подачі кутового. А поставив крапку в грі Маріо Балотеллі. "Зелені" так і не зуміли "грюкнути дверима", завершивши для себе Євро з трьома поразками.

Італія - Ірландія 2:0
: Кассано, 35, Балотеллі, 90
Італія: Буффон, Абате, Барцальї, К'єлліні (Бонуччі, 57), Бальдзаретті, Пірло, Маркізіо, Мотта, Де Россі, Ді Натале (Балотеллі, 75), Кассано (Дьяманти, 62)
Ірландія: Гівен, О'ші, Данн, Сент-Леджер, Уорд, Макгіді (Лонг, 65), Уїла, Ендрюс, Дафф, Кін (Кокс, 86), Дойл (Уолтерс, 76)
Вилучено: Ендрюс, 89

Доля італійців на Євро не залежала тільки від результату матчу в Познані, але перемагати їм треба було в будь-якому випадку, і з такого приводу тренер "скуадри адзурри" зробив значні перестановки. Змінивши тактичну схему з 5-3-2 на 4-3-1-2, він повернув Даніеле Де Россі в лінію півзахисту і поміняв чотирьох футболістів. Замість Крістіана Маджо, Леонардо Бонуччі і Еммануеле Джаккерини на полі з'явилися Андреа Бардзальї, Федеріко Бальцаретті і Ігнаціо Абате, а відсутність що трохи не у формі Маріо Балотеллі компенсував Антоніо Ді Натале.

"Основа" ірландців також зазнала змін. Джованні Трапаттоні повернувся до складу, який почав зустріч з хорватами, тобто Кевін Дойл змінив Саймона Кокса. Для форварда "Вулверхемптона" це була 50-а гра за збірну, але головним ювіляром в цей день у ірландців був Дам'єн Дафф. Вінгер проводив свою соту гру у складі національної команди і на честь великої події перейняв капітанську пов'язку у Роббі Кіна.

До гри ірландці на всю погрожували "грюкнути дверима" на радість уболівальникам і яро провели дебютний відрізок. Агресії і напору в грі зелених було хоч відбавляй, а тому їх швидкісні атаки виглядали не гірше, ніж у італійців, правда, багато в чому з тієї причини, що за 25 хвилин команда Чезаре Пранделлі завдала всього два удари, та й ті мимо воріт.

Зігравши в обороні гранично чітко і організовано, ірландці уникли того, що так гнітило Траппатоні у двох попередніх зустрічах, а саме швидко пропущеного гола. Тепер треба було проявити себе в атаці, але там крім швидкості на флангах і далеких закидів запропонувати суперникові було нічого. Збірна Італії, навпаки, катала низом, але ірландці звично щільно наситили зони в обороні і не давали форвардам розвернутися біля воріт Шея Гівена.

Зате на користь "скуадри адзурри" спрацювала коронна зброю суперника - стандартні положення. Ще до фатального кутового Ді Натале на 34-й хвилині помчав у контратаку, пішов від Гівена, але майже нульовий кут удару перешкодив йому відзначитися. Проте якісь через секунди Кассано вдарив з 25 метрів, заробив корнер і сам же замкнув навіс Андреа Пірло. Рикошетом від перекладини м'яч вдарився за лінію і відскочив у поле, але рефері чітко розібрався в ситуації і зарахував взяття воріт.

На початку другого тайму своє місце на полі почав відпрацьовувати Бальцаретті. Двічі за короткий відрізок часу він підключився до атаки лівим флангом і створив моменти для партнерів. Спочатку його простріл в дотик не використав Ді Натале, що потрапив в захисника, так само як і Кассано в наступному аналогічному епізоді.

Ірландці до цього моменту стали грати у відкритий футбол. Турнірних завдань вони не вирішували, а тому могли наостанок змістити акцент на гру в нападі. Це відкривало італійцям простір для контратак, куди ті охоче тікали, але дійсно небезпечних моментів біля воріт Гівена не виникало.

На 69-й хвилині Пірло отримав можливість на небезпечний штрафний, але саднув вище цілі. Трапаттоні ж кинув у бій Шейна Лонга і Джонатана Уолтерса, які допомогли ірландцям влаштувати подобу навала.

Найкращий момент біля воріт Джанлуїджі Буффона був створений на 79-й хвилині, коли Дафф скотив штрафной під удар Кита Ендрюса, проте капітан італійців відбив його потужний удар низом. Втім, незабаром Ендрюс підвів команду, заробивши червону картку.

Він вже перебував в підтрибунному приміщенні, коли вийшовший на заміну Балотеллі в дотик ефектно замкнув нову подачу з кутового і гарантував команді Пранделлі місце в плей-офф.

Додамо, що в паралельному матчі групи С іспанці обіграли хорватів.