Збірна Данії несподівано перемогла Голландію (відео)

Національна збірна Данії в першому матчі групи В дуже несподівано перемогла одного з фаворитів Євро-2012 збірну Голландії. Єдиний і переможний гол на рахунку форварда "Брондбю" Мікаеля Крон-Делі.

Нідерланди - Данія 0:1
Гол
: Крон-Делі, 24
Нідерланди: Стекеленбург, ван дер Віль (Куйт, 85), Хейтінга, Влаар, Віллемс, ван Боммель, де Йонг (ван дер Ваарт, 71), Роббен, Снайдер, Афеллай (Хунтелаар, 71), ван Персі
Данія: Андерсен, Якобсен, Кьяєр, Аггер, С . Поульсен, Зимлинг, Квіст, Еріксен (Шене, 74), Крон-Делі, Роммедаль (Міккельсен, 84), Бендтнер

Незважаючи на статус фаворита і атакуючий футбол, збірна Нідерландів не спромоглася забити жодного м'яча у ворота данської команди у стартовій грі групи B. Долю матчу вирішив гол Мікаеля Крон-Делі, забитий у середині першого тайму.

За день до поєдинку наставники обох збірних зійшлися в думці, що фаворитом матчу є Голландія. І не дарма: помаранчеві, ледве прозвучав стартовий свисток, забрали м'яч і понеслися на ворота Стефана Андерсена. До 15-й хвилині число ударів досягла п'яти - у тому числі з небезпечних штрафних та близької відстані. Пробивали і 18-літній Джетро Віллемс, і Ібрахім Афеллай і що проводить чудовий сезон Робін ван Персі.

Одним з головних творців голландських атак, що навряд чи когось здивує, був Арьєн Роббен. На 16-й хвилині він виступив ще й у ролі наконечника, але з його ударом Андерсен впорався без проблем. До речі, голкіпер отримав шанс через травму Томаса Соренсена і з перших же секунд діяв упевнено. За його холоднокровними діями ніяк не можна було зрозуміти, що за вісім років виступів у складі збірної він провів лише десять матчів.

Хотів би почути компліменти в свою адресу і його колега по амплуа Маартен Стекеленбург, але в першому ж моменті, коли йому знадобилося виручити партнерів, він зробити цього не зумів. В одній з рідкісних контратак Крон-Делі отримав м'яч біля входу в штрафну, одним рухом розібрався з Джоном Хейтінгой і Марком ван Боммелом, після чого відправив м'яч поміж ніг Стекеленбурга - 1:0.

Варто Андерсену на секунду втратити концентрацію і вибити м'яч від воріт на ногу Роббена, як тут же голландці створили найнебезпечніший момент. Роббен наблизився до штрафної і "крутанув" у дальній кут - штанга! Помаранчеві стали діяти ще жвавіше. Незабаром Аффелай пішов від невчасно впавшого на газон данського капітана Даніеля Аггера, але, як і більшість партнерів, направив м'яч вище цілі.

Чим менше часу залишалося до перерви, тим багатше на атаки ставала гра. Данці, зовсім не збиралися відсиджуватися в обороні, продовжували проводити швидкісні контрвипади, а голландці - налагоджувати приціл, раз у раз відправляючи м'яч поряд з метою. Відразу після перерви підопічні Берта ван Марвейка влаштували справжню облогу воріт суперника. Ближче до успіху був ван Боммель, але його надпотужніший дальній удар Андерсен насилу перевів на кутовий.

На 70-й хвилині ван Марвейк зважився на заміни: на полі з'явився Клаас-Ян Хунтелаар (замість Аффелая) і Рафаель ван дер Ваарт (замість Найджела де Йонга). Незабаром після своєї появи Хунтелаар мав прекрасний момент, але голкіпер встиг вибігти з воріт і перешкодити форвардові.

На 85-й хвилині ван Марвейк використовував останню заміну, відправивши в бій Дірка Куйта. Напруга продовжувала зростати, голландці в міру залишившихся сил намагалися підвищити темп, тоді як суперник лише чекав моменту, коли помаранчеві занадто захопляться атакою. У підсумку ні ті, ні інші не домоглися свого.

Підсумок - датчани, що не перемагали голландців в останніх восьми зустрічах, нарешті, досягли свого. Разом з цим успіхом команда перервала серію без перемог над суперником, що тривала 45 років.

Додамо, що другий матч в групі В пройде у Львові, де зіграють збірні Німеччини та Португалії.