ua en ru

РБ ООН прийняла резолюцію по Лівії

Автор: RBC.UA
Рада безпеки прийняла більшістю голосів резолюцію по Лівії. За проект резолюції, представленої делегаціями Лівану, Великобританії, Франції і США проголосували 10 з 15 країн-членів РБ ООН.

Рада безпеки прийняла більшістю голосів резолюцію по Лівії. За проект резолюції, представленої делегаціями Лівану, Великобританії, Франції і США проголосували 10 з 15 країн-членів РБ ООН, передає РБК з посиланням на Reuters.

П'ять країн - Росія, Китай, Німеччина, Індія та Бразилія - ​​від голосування утрималися.

Резолюція по Лівії передбачає встановлення над територією цієї країни зони, закритої для польотів. Документ включає заклики до негайного припинення вогню, заборони на насильницькі дії по відношенню до цивільного населення.

"Документ уповноважує всі країни ООН вживати необхідних заходів для захисту цивільного населення і населених пунктів, що знаходяться під загрозою насильства, у тому числі в Бенгазі, виключаючи будь-яку форму іноземної окупації в будь-якій частині території Лівії", - йдеться в тексті резолюції.

Документ також передбачає посилення санкцій відносно ряду лівійських керівників і заморожування активів лівійської Національної нафтової корпорації і Центрального банку країни.

За кілька годин до голосування в Тріполі заявили, що будь-яке втручання у військові справи Лівії спричинить за собою загрозу для морських і повітряних суден у Середземному морі. "Метою для лівійських ударів стануть всі цивільні і військові об'єкти в Середземному морі. Середземне море буде в небезпеці не тільки в короткостроковій, але й у довгостроковій перспективі", - сказано в заяві Тимчасового комітету оборони Лівії.

Крім того, М.Каддафі пообіцяв негайно розпочати штурм міста Бенгазі - головного оплоту опозиції. Він пригрозив, що його солдати обшукають кожен будинок у Бенгазі і вчинять "без усякого жалю" з тими, у кого знайдуть зброю.

Нагадаємо, з середини лютого 2011 р. у Лівії почалися масові антиурядові виступи, які переросли в масштабні збройні сутички з офіційною владою. Опозиція взяла під контроль східну частину країни, захопивши склади зі зброєю. М.Каддафі відповів застосуванням авіації, почавши повномасштабні бомбардування позицій опозиціонерів.