ua en ru

Саргсян заявляє, що Вірменія готова воювати, якщо їй цю війну "нав'яжуть"

Автор: RBC.UA
Президент Вірменії Серж Саргсян заявив у неділю, що його країна не хоче війни, але готова воювати і перемагати, якщо їй цю війну "нав'яжуть" - очевидно маючи на увазі сусідній Азербайджан.

Президент Вірменії Серж Саргсян заявив у неділю, що його країна не хоче війни, але готова воювати і перемагати, якщо їй цю війну "нав'яжуть" - очевидно маючи на увазі сусідній Азербайджан.

У зверненні з нагоди чергової річниці одностороннього проголошення незалежності вірменським населенням Нагорного Карабаху в Азербайджані він також назвав "жахливою подією" звільнення та героїзацію в Азербайджані Раміля Сафарова, який вбив вірменського офіцера Гургена Маргаряна.

Читайте також: Вірменія розірвала дипвідносини з Угорщиною через екстрадицію вбивці вірменського офіцера

Напередодні міністр оборони Азербайджану надав лейтенанту Сафарову звання майора, підвищивши його таким чином відразу на три рангу, передає радіо "Свобода".

У свою чергу Вірменія збирається подати в Мінську групу ОБСЄ, яка займається врегулюванням конфліктів Єревану і Баку, на помилування вбивці в Азербайджані.

Вчора сотні людей вийшли на протест в консульство Угорщини в Єревані, спалили угорський прапор і закидали будівлю яйцями, помідорами і дрібними монетами.

Тим часом Президент США Барак Обама висловив глибоке занепокоєння помилування вбивці і заявив, що це рішення Азербайджану суперечить зусиллям зняти регіональну напруженість і досягти примирення. Вашингтон також вимагає пояснень від Будапешта через видачу засудженого, повідомив представник Білого дому.

Читайте також: Обама випереджає Ромні в президентській гонці на 1%

Відносини Вірменії та Азербайджану напружені історично, а останніми десятиліттями ця напруженість особливо висока через конфлікт навколо Нагірного Карабаху.

На початку 1990-х років в результаті війни, яку провели місцеві вірмени Нагірного Карабаху за підтримки Вірменії, Азербайджан втратив контроль над більшою частиною цієї автономної області і ще над значною частиною своєї території поза її. 2 вересня 1991 р. тамтешні вірмени задекларували створення Нагірно-Карабахської республіки; 6 січня 1992 це сепаратистський освіту проголосило свою незалежність від Азербайджану. Самопроголошену "незалежність" Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, зокрема, і Вірменія, яка, однак, фактично чинить цьому сепаратистському регіону Азербайджану всіляку підтримку.