ua en ru

Санкції у дії: у Південній Кореї проведено арешт за переказ грошей уряду Ірану

Автор: RBC.UA
У Південній Кореї 73-річний громадянин цієї країни американського походження затриманий за підозрою в незаконному переказі іранських активів на свої фальшиві рахунки в інших державах. У підсумку сума коштів, які були незаконно переказані шахраєм із корейських банків, склала 1,02 млрд доларів.

У Південній Кореї 73-річний громадянин цієї країни американського походження затриманий за підозрою в незаконному переказі іранських активів на свої фальшиві рахунки в інших державах. У підсумку сума коштів, які були незаконно переказані шахраєм із корейських банків, склала 1,02 млрд доларів, передає Reuters.

Читайте також: Південна Корея знизила прогноз щодо зростання ВВП на 2013 р. із 4% до 3%

Слідство поки не розкриває персональних даних затриманого, крім його віку та прізвища - його звуть Чанг.

Кошти, що належали уряду Ірану, були виведені аферистом у 2011 р. з банку Industrial Bank of Korea. При цьому до корейського банку приходили документи від іранської сторони, а також від Банку Південної Кореї, що підтверджують транзакцію. Запити на переказ коштів також супроводжувалися дозволом спеціального відомства Південної Кореї, яке займається наглядом за економічними операціями з державами, щодо яких введено санкції.

Слідчі вважають, що у злочинця були зв'язки в Ірані, проте підтвердити це буде важко, оскільки в Тегерана і Сеула відсутні домовленості про співпрацю в розслідуванні кримінальних злочинів.

Загальний обсяг іранських активів у корейських банках, за оцінками представників південнокорейської бізнес-спільноти, становить близько 5-6 млрд доларів.

Читайте також: Президентом Південної Кореї вперше обрано жінку

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що поліція Японії заарештувала трьох співробітників судноплавної фірми Ben Line Agencies Japan, підозрюваних у здійсненні незаконних грошових переказів компанії, яка, можливо, бере участь у ядерній програмі Ірану.

Мова йшла про сінгапурське дочірнє підприємство іранської держкомпанії IRISL. У листопаді 2011 р. і лютому 2012 р. підозрювані, імовірно, переказали на її рахунок у загальній складності 14 млн ієн (близько 158 тис. дол.), не отримавши необхідного дозволу у японських властей. Даний крок порушує санкції, накладені Японією на Іран у вересні 2010 р., в числі яких - заморожування активів IRISL і заборона на здійснення фінансових транзакцій із цією компанією.

Це перший випадок арешту у Японії, пов'язаний з ядерною програмою Ірану. Представник Ben Line Agencies Japan заявив, що його компанія не може прокоментувати ситуацію.

Читайте також: Іран цілеспрямовано дестабілізує ситуацію на півдні Ємену, - посол США у Ємені

Нагадаємо, в Тегерані наполягають на винятково мирному характері ядерних досліджень, проте інші держави звинувачують Іран у спробах створити зброю масового ураження. Щодо Ірану введено низку санкцій, покликаних змусити його відмовитися від атомних розробок.

Зокрема, 23 січня 2012 р. Євросоюз схвалив новий пакет санкцій щодо скорочення джерел фінансування ядерної програми країни. Рада ЄС ввела заборону на імпорт, придбання та транспортування іранської нафти і нафтопродуктів, а також належні до них фінансові та страхові операції.

Низкою країн введено односторонні санкції проти Центрального банку та фінансового сектора Ірану, а також енергетичного сектора країни. Крім того, на даний час відносно Ірану діють чотири санкційні резолюції Ради Безпеки ООН, що забороняють експорт до Ірану атомної, ракетної і значної частини військової продукції, іноземні інвестиції у нафтогазову промисловість і т.п.

Читайте також: Південна Корея знайшла докази того, що КНДР випробувала балістичну ракету

США, Ізраїль і країни Євросоюзу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Американська розвідка не сумнівається, що Іран здатний створити ядерну зброю і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. У той же час, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно починати або провокувати військовий конфлікт.

У грудні минулого року США внесли в чорний список ще 12 компаній і фізичних осіб за співпрацю з Іраном. Нагадаємо, наприкінці листопаді 2012 р. у США був затверджений список нових санкцій щодо Ірану. Раніше влада Ісламської республіки пригрозила повністю зупинити експорт нафти на світові ринки в разі виходу нових санкцій з боку США та ЄС.

У жовтні 2012 р. повідомлялося, що Євросоюз закликав Тегеран почати "конструктивні переговори", спрямовані на згортання іранської ядерної програми, в іншому випадку ЄС буде змушений піти на посилення санкцій проти Ірану.

Читайте також: Будь-яка атака на Іран призведе до виходу з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, - представник країни в МАГАТЕ

Нагадаємо, 16 жовтня 2012 р. ЄС ввів додаткові санкції проти Ірану у фінансовому, торговельному, енергетичному і транспортному секторах за незгоду припинити програму збагачення урану. Так, було накладено заборону на продаж і постачання до Ірану продукції, яка може бути використана в ракетно-ядерній програмі або в галузях, підконтрольних іранському Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).

Заборонено імпорт іранського природного газу до країн Євросоюзу, розширено список обладнання та компонентів для нафтогазової і нафтохімічної промисловості, заборонених до експорту до Ірану. Крім того, було ухвалено, що заморожуванню підлягають активи більш ніж 30 іранських компаній, організацій та установ, що надають фінансову підтримку іранському уряду.

Через свою ядерну програму Ісламська республіка й до цього відчувала серйозний міжнародний тиск. Так, з боку Євросоюзу з 1 липня 2012 р. діє нафтове ембарго проти Ірану, у відповідності з яким імпорт, придбання та транспортування іранської нафти і нафтопродуктів на територію країн - учасниць ЄС, а також пов'язані з цим фінансові та страхові операції повністю заборонені. З боку США, Великої Британії і Канади діють односторонні санкції проти Центрального банку та фінансового сектора Ірану, а також енергетичного сектора країни.

Читайте також: Міжнародні санкції проти Ірану не мають видимого впливу на ядерну програму країни, - гендиректор МАГАТЕ

Напередодні стало відомо, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) констатує відсутність прогресу в переговорах із представниками Ірану в Тегерані. Головний експерт МАГАТЕ щодо іранської ядерної програми Герман Накертц після завершення дводенного засідання зазначив, що черговий раунд переговорів відбудеться 12 лютого 2013 р. у Тегерані.

За словами Накертца, поки МАГАТЕ так і не вдалося домовитися про отримання доступу на іранський ядерний об'єкт в Парчині. "За підсумками двох днів напружених дискусій нам не вдалося подолати розбіжності та виробити структурований підхід до вирішення існуючих проблем, включаючи можливе застосування іранської ядерної програми у військових цілях", - пояснив експерт.

Міжнародне співтовариство побоюється, що Іран може розробляти ядерну зброю під прикриттям мирної атомної програми. Тегеран відкидає звинувачення, проте не допускає міжнародних спостерігачів на деякі ключові ядерні об'єкти.

Паралельно Іран веде переговори із "шісткою" держав-посередників (США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай і Німеччина) з питання ядерної програми. Раніше повідомлялося, що черговий раунд переговорів між сторонами може відбутися вже в січні 2013 р., проте більш точну дату і місце, де будуть проходити переговори, належить визначити пізніше.