ua en ru

Найпопулярніші новини РБК-Україна за тиждень: метеорит із Челябінська досліджено, Кучма пішов у відмову, спростування "Нафтогазу" і єврокубковий провал України

Автор: RBC.UA
Минулий інформаційний тиждень продовжив популярний від 15 лютого тренд на челябінський метеорит. Вчені нарешті з'ясували склад космічного тіла, що впало в Росії. Дослідження виявлених шматочків метеорита було проведено протягом години.

Минулий інформаційний тиждень продовжив популярний від 15 лютого тренд на челябінський метеорит. Вчені нарешті з'ясували склад космічного тіла, що впало в Росії. Дослідження виявлених шматочків метеорита було проведено протягом години.

Читайте також: У NASA стверджують, що падіння метеориту в Челябінську неможливо було спрогнозувати

"Виявилося, що знайдені осколки - це найсправжніші кам'яні метеорити, які містили до 10% металевого заліза, а також олівін, сульфіт. Це класичний хондрит, один з найпоширеніших видів метеоритів, які коли-небудь приземлялися на нашу поверхню", - заявив співробітник Уральського федерального університету імені Бориса Єльцина Віктор Гроховський.

Список зовнішньополітичних топ-новин очолила заява міністра закордонних справ Леоніда Кожари про те, що Україна не має йти шляхом заохочення подвійного громадянства. Він наголосив, що в Україні використовується "абсолютно прийнятний і абсолютно європейський принцип невизнання подвійного громадянства".

"Те, що стосується подвійного громадянства і цього законопроекту (позафракційного депутата Льва Миримського про дозвіл громадянам України мати друге громадянство), я, на жаль, не знаю його, але я думаю, що Україна не повинна йти шляхом заохочення подвійного і множинного громадянства, оскільки це створює проблеми як для держави Україна, так і для громадян, які мають подвійне громадянство або множинне громадянство", - роз'яснив позицію зовнішньополітичного відомства Кожара.

Як відомо, 18 лютого у ВР був зареєстрований законопроект, який пропонує дозволити громадянам України мати ще одне громадянство, крім українського. Як випливає з документа, іноземці, які отримають громадянство України, зможуть зберегти паспорт своєї країни.

Читайте також: ООН вітає приєднання України до конвенцій про безгромадянство

Серед внутрішньополітичних новин України в лідери вийшла заява заступника генерального прокурора Рената Кузьміна про те, що екс-Президент Леонід Кучма причетний до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. "У нас є достатньо доказів, які підтверджують причетність Кучми до цього злочину, і ми продовжуємо займатися розслідуванням у цьому напрямку", - зазначив Кузьмін.

Високим виявився інтерес читацької аудиторії РБК-Україна до подій у ВР, де знову спостерігалося підвищення градуса політичного протистояння. Минулого понеділка, коли Рада ще не працювала, з'явилися окремі відомості про можливі силові акції з розблокування парламенту. Цю інформацію, посилаючись на голову фракції ПР Олександра Єфремова, оприлюднив лідер "Удару" Віталій Кличко.

"Нам неодноразово сказали сьогодні (18 лютого) на засіданні, що не виключають того, що буде прийнято рішення розблокувати трибуну для проведення заходів більшості Верховної Ради. Будуть фізично із зали ВР виведені представники опозиції", - застерігав Кличко.

Нагадаємо, наприкінці тижня робота Ради була розблокована, оскільки парламентарії погодилися на переголосування в разі фіксації неперсонального голосування, а також затвердили текст заяви про євроінтеграційні прагнення України.

Читайте також: Інформація про затримання Кучми не підтвердилася - екс-Президент перебуває в Харкові

Блок економічних новин представив матеріал про можливості отримати громадянство за кордоном завдяки операціям з нерухомістю. Так, до списку країн з найкращою імміграційною політикою, де покупка нерухомості є підставою для отримання громадянства або виду на проживання, увійшли п'ять країн: Сент-Кіттс і Невіс, Латвія, Іспанія, Панама і Португалія.

Вибір здійснювався за такими критеріями, як мінімальний поріг вартості інвестицій, можливість безвізового перебування і переміщення по країнах Шенгенської угоди та Європейського союзу після отримання виду на проживання, податковий аспект, а також терміни отримання громадянства.

Крім цього, серед економічних новин, які найбільше зацікавили читачів РБК-Україна, виявилася скандальна публікація про те, що "Нафтогаз" програв італійському трейдеру судовий спір на 3,9 млрд дол. Як написав у четвер "Комерсант-Україна", Стокгольмський арбітраж зобов'язав НАК "Нафтогаз" виконати контракт з Italia Ukraina Gas і поставити 13,1 млрд кубометрів газу за цінами 2003 р. - 110 дол. за тисячу кубометрів. Видання вказувало, що має у розпорядженні текст рішення Стокгольмського арбітражу NV 007/2008 від 19 грудня 2012 р.

Втім, дані відомості, до загального подиву, так і не знайшли офіційного підтвердження, а незабаром були, взагалі, спростовані. Як йшлося у прес-релізі "Нафтогазу", інформація про те, що Стокгольмський суд нібито зобов'язав НАК поставити 13,1 млрд куб м газу італійській IUGAS, не відповідає дійсності.

Читайте також: За необхідності суд буде позбавляти депутатів їх повноважень, - Єфремов

Як уточнили у прес-службі, за результатами розгляду Стокгольмським арбітражним судом спору між італійською компанією IUGAS і Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" 19 жовтня 2010 р. і 19 грудня 2012 р. були прийняті рішення, згідно з якими рішення про стягнення з компанії "Нафтогаз України" 13,1 млрд куб м природного газу на користь італійської компанії IUGAS не приймалося.

Газову тему продовжила епопея між Росією і Україною, пов'язана зі штрафом за недобір газу. Позицію офіційного Києва із приводу сусідських претензій вирішив озвучити Президент Віктор Янукович, який заявив, що Україна відмовилася виплачувати 7 млрд дол. штрафних санкцій за недобір російського природного газу.

"Коли Росія нам пред'явила рахунок на 7 млрд дол. штрафних санкцій, ніхто не відреагував ніяк - тиша. Дивилися і думали, що наша хата скраю. Чому я повинен висловитися в такій різкій формі? Тому що ми знову наодинці", - обурився Янукович під час телевізійної прес-конференції "Діалог з країною". "Так, ми відмовилися платити, зараз ведемо переговори, але ведемо їх наодинці", - наголосив він.

"Ми як члени Європейського енергетичного співтовариства вкрай незадоволені ставленням до України цього співтовариства. Поки не бачимо того ефекту від вступу до спільноти, на який розраховували. Йдуть розмови, а після розмов немає жодних дій", - поскаржився Янукович.

"Бордо" - "Динамо": слова після гри

У блоці міжнародних політичних новин найбільший інтерес викликали президентські вибори у Вірменії, на яких перемогу здобув чинний глава держави Серж Саргсян. За даними екзит-полів, проведених Gallup International, результат Саргсяна склав близько 58%.

Зазначимо, що Президент у Вірменії обирається на п'ять років, але не більше ніж на два терміни поспіль. Переможцем виборів стає той, хто отримає 50% плюс один голос від загальної кількості голосуючих. Як відомо, поріг явки на виборах Президента Вірменії відсутній.

Найпопулярнішою спортивною новиною минулого тижня став результат зустрічі-відповіді раунду плей-оф Ліги Європи між французьким "Бордо" і київським "Динамо". РБК-Україна проводило онлайн-трансляцію цього футбольного матчу. Нагадаємо, українці мінімально програли на виїзді і вилетіли з турніру. Аналогічна доля була уготована також для двох інших українських представників у ЛЄ - харківського "Металіста" і дніпропетровського "Дніпра".

І завершує нашу підбірку сенсаційна новина про те, що польський боксер Маріуш Вах, який у листопаді торік програв бій Володимиру Кличку, перебував у рингу під допінгом. Такі дані оприлюднив польський портал Interia. Нагадаємо, після 12 раундів судді тоді присудили перемогу Кличку. Як відомо, Міжнародна асоціація боксу відсторонила поляка від боксу на рік і виписала штраф у розмірі 5 тисяч євро.