ua en ru

Найбільші паводки очікуються у Волинській, Житомирській та Рівненській областях, - Гідрометцентр

Автор: RBC.UA
В Україні критична ситуація під час проходження максимальних рівнів весняного водопілля очікується у Волинській, Житомирській та Рівненській областях. Про це заявив директор Українського гідрометеорологічного центру (Гідрометцентру) Микола Кульбіда на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні критична ситуація під час проходження максимальних рівнів весняного водопілля очікується у Волинській, Житомирській та Рівненській областях. Про це заявив директор Українського гідрометеорологічного центру (Гідрометцентру) Микола Кульбіда на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Початок весняного водопілля, можна сказати, вже настав. Але це початок розвивається дуже повільно. Складна ситуація очікується на Поліссі - це в межах Волинської, Житомирської та Рівненської областей", - заявив Кульбіда.

Читайте також: В Україні очікуються дощі з температурою на 1-2 градуси нижче норми

За його словами, вже сьогодні на деяких ділянках річки Прип'ять досягнуті критичні позначки і ситуація буде тільки ускладнюватися.
Разом з тим Кульбіда зазначив, що менш складною, але все одно складної гідрологічна ситуація буде на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Чернігівської та Київської областей. У цих областях не виключене формування найвищих за всю історію спостережень рівнів води весняного водопілля.

Мінінфраструктури вже встановило на українській ділянці Дунаю критичні рівні підйому води: в районі м. Вилкове - 155 см, м. Ізмаїл - 450 см і м. Рені - 570 см. Морська пошуково-рятувальна служба і порти як морські так і річкові приведені в режим постійної готовності.

Читайте також: У Києві запаси снігу, які формують приплив води до Київського водосховища, на сьогодні на 50-60% вищі норми

Втім, складної метеоситуації на найближчий тиждень не прогнозують. За словами Миколи Кульбіди на поточному тижні очікуються невеликі дощі з температурним режимом на 1-2 градуси нижче норми. Конкретно для західних областей прогнозують щоденні невеликі та помірні дощі.

Незначні потепління і дощі в Україні почалися 30 березня. Після аномального снігопаду в кінці березня для столиці актуальним стало питання можливого підтоплення деяких територій. За минулу добу в оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій вже надійшло 6 повідомлень про підтоплення.

Читайте також: Мінінфраструктури встановило на українській ділянці Дунаю критичні рівні підйому води до 570 см

За оцінками Гідрометцентру, максимальний рівень весняного водопілля в Києві може скласти від 650 до 710 см вище нуля. Директор Гідрометцентру Микола Кульбіда пояснив, що ці показники не є критичними, і побоюватися паводку не варто. У той же час Гідрометцентр рекомендує на Канівському та Київському водосховищах на всяк випадок знизити рівень води.

Читайте також: КМДА за добу отримала 6 повідомлень про підтоплення вулиць столиці (фото, відео)