ua en ru

"Самопоміч" поставила на молодих і підприємливих

"Самопоміч" поставила на молодих і підприємливих У "Самопомочи" вирішили виставити кандидатів лише в ряд облрад України
Партія "Самопоміч" висунула своїх кандидатів до 16 обласних рад. Очолити списки на місцевих виборах лідер політсили Андрій Садовий доручив переважно підприємцям. Наймолодшому першому кандидату у списках до обласних рад, місце якого зберігається, якщо партія пройде в облраду, 29 років, а найстаршому - 51 рік.

Партія "Самопоміч" висунула своїх кандидатів до 16 обласних рад. Очолити списки на місцевих виборах лідер політсили Андрій Садовий доручив переважно підприємцям. Наймолодшому першому кандидату у списках до обласних рад, місце якого зберігається, якщо партія пройде в облраду, 29 років, а найстаршому - 51 рік.

Підприємці як основа

Більшість однопартійців Андрія Садового, які очолюють списки до обласних рад, прийшли із бізнесу і в політиці до цього часу не були. Ставка на підприємців зрозуміла, так як, по суті, тільки вони, крім чиновників і політиків, самі можуть профінансувати свою передвиборчу кампанію. Нагадаємо, що раніше керівник всеукраїнського виборчого штабу "Самопомочі" Олег Лаврик розповідав РБК-Україна, що місцеві осередки партії самостійно фінансуватимуть свою виборчу кампанію.

Крім того, не завадить додати, що на відміну від народних депутатів, депутати місцевих рад не отримують зарплатні, а попри те ця діяльність займає немало часу, отже люди, які мають власний бізнес і постійний дохід, можуть дозволити собі таке депутатство. Мандат як мінімум допоможе підприємцям захистити свій бізнес, а то й сприятиме його розвитку, а місцеві ради - це добра площадка для старту в політичній кар'єрі.

Чи не найкрупнішим підприємцем із усіх "неспалимих" перших кандидатів у облради від "Самопомочі" є Тарас Виноградник з Івано-Франківської області. Він також є найстаршим з усіх кандидатів. Загалом Садовий сподівається завести в Івано-Франківську обласну раду трохи менше половини депутатів - 38 із 84.

Виноградник очолює осередок "Самопомочі" в Івано-Франківську. Він володіє двома підприємствами: "МАОДОТ-I" та девелоперською компанією "Арсенал-Сіті". Він також має досвід роботи в органах державної влади, адже з 2005 р. по 2006 р. працював радником міністра оборони.

Це також не перша спроба Тараса Виноградника потрапити до місцевої ради, адже у 2010 р. він балотувався до Івано-франківської міської ради від партії "Собор", а в 2012 р. був кандидатом до Верховної Ради від партії "Зелені" у 84 окрузі, де програв Володимиру Купчаку, висунутому "Батьківщиною".

Ще один підприємець веде до обласної ради кандидатів від "Самопомочі" у Волинській області. Михайло Імберовський має власний бізнес з 2011 р., раніше три роки працював з дружиною в Австрії, крім того встиг попрацювати сім років на керуючих посадах в страхових компаніях. Імберовський є одним із найрозкрученіших кандидатів від "Самопомочі", часто дає інтерв'ю. Кандидат брав участь у багатьох громадських ініціативах в Луцьку, однак з ним трапився і неприємний інцидент - він був підловлений на неправильному паркуванні і розкритикований за це в Інтернеті.

До Волинської обласної ради Імберовський сподівається завести 52 із 64 депутатів.

Серед інших підприємців на "неспалимих" місцях "Самопомочі" і Іван Белецький, який зараз служить в ЗСУ і очолює список кандидатів в Закарпатську обласну раду, а також голова Асоціації виробників та постачальників газового обладнання Віталій Ейсмонт, який очолює список "Самопомочі" в Житомирську облраду.

Приватний підприємець Владислав Марченко, який близько десяти років тому розпочав власний будівельний бізнес, веде "Самопоміч" в Запорізьку областну раду, власником будівельної фірми є й перший кандидат від "Самопомочі" у Кіровоградській області Артем Погребнюк. В той же час списки "Самопомочі" в Харківську облраду очолює приватний підприємець Вікторія Мілютіна.

Команду "Самопомочі" в Тернопільську облраду веде підприємець Віталій Фидрин. Він є засновником приватного підприємства "Європростір", яке займається поставкою та обслуговуванням банківського обладнання. Крім того, Фидрин торгує сейфами та веде гуртово-роздрібну торгівлю косметикою та парфумерією.

Спортивний підхід

Серед кандидатів від "Самопомочі" є чимало спортсменів, а дехто навіть має свій спортивний бізнес. Так перший номер від "Самопомочі" до Полтавської обласної ради Антон Фалтинський є засновником приватного підприємства "Полтава-СКІ". Він багаторічний віце-президент Полтавського обласного осередку Федерації лижного спорту України та є членом президії національної ФЛСУ.

При цьому Фалтинський є головою Полтавської обласної організації партії "Самопоміч". Він був висуванцем від партії на парламентських виборах 2014 р. по 145 виборчому округу, але програв нардепу від "Свободи" Юрію Бублику.

Ще один кандидат від "Самопомочі", який має відношення до спорту, - вже згадуваний івано-франківський підприємець Тарас Виноградник. Він є президентом Федерації дзюдо Івано-Франківської області.

Свою федерацію має і перший кандидат Садового до Вінницької облради Вадим Соляник. Він є засновником Громадської організації "Вінницька обласна федерація Таїландського боксу Муей-тай". Вадим Соляник також є майстром спорту з боротьби самбо та майстром спорту з боротьби дзюдо.

Кандидатів від "Самопомочі" до Чернівецької облради веде тренер з легкої атлетики Іван Гешко. Він також є головою Національного олімпійського комітету в Чернівецькій області. Зазначимо, що Гешко має ряд поважних спортивних нагород.

З керівних посад

Серед перших кандидатів від "Самопомочі" до обласних рад є також є кілька управлінців.

До Херсонської облради партію веде заступник генерального директора ПраТ "Чумак" Віталій Таранишин. Він розраховує завести до неї 32 із 64 депутатів. Раніше Таранишин працював начальником складу готової продукції в компанії "Кока-Кола" та начальником відділу металобрухту та металовідходів ВАТ "Дніпроспецсталь".

Вже згадуваний Вадим Соляник з 2010 р. працював заступником директора і начальником юридичного відділу "Шаргородського маслозаводу".

Списки "Самопомочі" в Дніпропетровську облраду очолює Дмитро Саганович, який 10 років працював директором ТОВ ПКФ "Укрсільхозпром", а з 2010 р. й до сьогодні працює в ТОВ "Агротек" на посаді комерційного директора. Вже згадуваний Віталій Ейсмонт з Житомирщини працює фінансовим менеджером ТПК "Медвейс", а до того встиг попрацювати на державному підприємстві "Тортола-Терерів". А починав свою кар'єру Ейсмонт як податковий інспектор.

В Київську облраду кандидатів від партії Садового веде Роман Титикало, який є директором приватного підприємства"Адвокатське бюро "Титикало та Партнери". До цього він працював директором з юридичних питань в ТОВ "Контакт-Інвест", а ще раніше - начальником з юридичних питань в державній юркомпанії "Укрресурси". Свою юридичну кар'єру Титикало розпочав з посади головного спеціаліста юридичного відділу Управління державного казначейства у м. Києві.

Ще одним кандидатом від "Самопомочі", якого не можна одностайно віднести до жодної категорії, є перший номер в Хмельницьку облраду - генеральний директор Хмельницької обласної філармонії Олександр Драган, який очолює також осередок "Самопомочі" у Хмельницьку. А команду Садового до Львівської облради веде журналіст Парасковія Дворянин.

Область

Неспалимий номер

Дані про кандидата

1

Вінницька

Вадим Соляник

Юрист, спортсмен, тимчасово непрацюючий

2

Волинська

Михайло Імберовський

Приватний підприємець

3

Дніпропетровська

Дмитро Саганович

Комерційний директор ТОВ "Агротек"

4

Житомирська

Віталій Ейсмонт

Фінансовий директор ПП ТПК "Медвейс"

5

Закарпатська

Іван Белецький

Військовослужбовець, приватний підприємець

6

Запорізька

Владислав Марченко

Приватний підприємець

7

Івано-Франківська

Тарас Виноградник

Приватний підприємець, директор компанії "МАОДОТ-I", засновник компанії "Арсенал-Сіті"

8

Київська

Роман Титикало

Директор ПП "Адвокатське бюро "Титикало та партнери"

9

Кіровоградська

Артем Погребнюк

Директор ПП "Євротех-08"

10

Львівська

Парасковія Дворянин

Журналіст

11

Полтавська

Антон Фалтинський

директор ПП "Полтава-СКІ"

12

Тернопільська

Віталій Фидрин

Приватний підприємець, засновник ПП "Європростір"

13

Харківська

Вікторія Мілютіна

фізична особа-підприємець.

14

Херсонська

Олександр Таранишин

Заступник генерального директора ПраТ "Чумак"

15

Хмельницька

Олександр Драган

Директор Хмельницької обласної філармонії

16

Чернівецька

Іван Гешко

Голова обласного відділення НОК України у Чернівецькій області

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif