Саміт G8 стартує сьогодні в Північній Ірландії
Саміт лідерів країн Великої вісімки (G8) починається сьогодні, 17 червня, на курорті Лох-Ерн в Північній Ірландії. Зустріч триватиме два дні, протягом яких планується обговорити широкий спектр питань міжнародної безпеки та економіки. Передбачається, що однією з головних тим зустрічі стане конфлікт в Сирії, повідомляє BBC.
У саміті візьмуть участь Президент Росії Володимир Путін, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, канцлер ФРН Ангела Меркель, прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер, голова Ради міністрів Італії Енріко Летта, Президент США Барак Обама, Президент Франції Франсуа Олланд і прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе. За словами господаря зустрічі британського прем'єра Девіда Кемерона, він хотів би, щоб "ми змогли б подивитися один одному в очі, подолати перешкоди і розбіжності і зібрати політичну волю для вирішення поставлених перед нами проблем".
В рамках саміту заплановано шість робочих зустрічей (дві - у другій половині дня 17 червня і чотири - 18 червня) лідерів "вісімки", включаючи робочий сніданок у форматі "аутріч" - за участю глав держав і урядів запрошених країн (Ліберія, Лівія, Мексика, Сенегал, Ефіопія) і керівників міжнародних організацій (Африканський союз, Європейський союз, Світовий банк, МВФ, ОЕСР).
Читайте також: G8 очолила Великобританія
Перед початком саміту Президент США Обама і британський прем'єр проведуть зустрічі з італійським прем'єром Енріко Летта, Президентом Франції Франсуа Олландом і канцлером Німеччини Ангелою Меркель, щоб почати переговори щодо угоди про створення зони вільної торгівлі між США та ЄС і просунутися в переговорах з питань податкової політики.
Очікується, що Президент США Барак Обама, який вперше відвідує Північну Ірландію, в понеділок виступить з промовою в центрі Белфаста. У Білому домі заявили, що Президент зробить ряд заяв, а потім жителі Північної Ірландії зможуть звернутися до нього безпосередньо.
З урахуванням традиційних протестів проти "вісімки" в країнах, де проходять саміти, в Північній Ірландії прийняті додаткові заходи безпеки. По периметру всього курорту Лох-Ерн протягнутий колючий дріт довжиною 6,5 км, висотою 3 метри. Під час саміту будуть нести чергування близько 8 тис. поліцейських. За даними поліції, хода протестуючих проти зустрічі Великої вісімки, відбудеться в окрузі Фермана. Як очікується, в ній можуть взяти участь до 2 тис. осіб.
Читайте також: Франція санкціонувала продовження переговорів ЄС і США про створення ЗВТ
Як передбачається, ситуація в Сирії стане одним з ключових питань порядку денного. У неділю прем'єр Великобританії Девід Кемерон провів у Лондоні зустріч з Президентом Росії Володимиром Путіним, давнім союзником Президента Сирії Башара Асада. В ході прес-конференції за підсумками переговорів російського і британського лідерів, Путін і Кемерон дали різні оцінки того, що відбувається в цій країні.
Зокрема, британський прем'єр заявив, що відповідальність за кровопролиття в Сирії несе Президент країни Башар Асад. Раніше він згадував, що рішення про можливість постачання зброї сирійської опозиції поки не прийнято. Володимир Путін у відповідь зазначив, що в сирійському конфлікті "кров на руках з обох сторін", і застеріг Захід від підтримки сирійських повстанців, "які не тільки вбивають своїх ворогів, але і розкривають їх тіла і з'їдають їх нутрощі на очах у публіки і під камери".
Читайте також: Лідери G8 в Північній Ірландії будуть обговорювати посткризову роль центробанків
В ході саміту Великої вісімки і британський прем'єр, і російський Президент проведе двосторонні зустрічі з Президентом США Обамою, який заявив, що готовий озброювати сирійських повстанців.