ua en ru

С.Тігіпко: Україна може отримати перший транш від МВФ у червні

Автор: RBC.UA
Наступний раунд переговорів щодо продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) відбудеться в Києві в першій половині травня. Якщо нова програма співпраці із МВФ буде підписана, то Україна може чекати перший транш вже в червні. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко, передає його прес-служба.

Наступний раунд переговорів щодо продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) відбудеться в Києві в першій половині травня. Якщо нова програма співпраці із МВФ буде підписана, то Україна може чекати перший транш вже в червні. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко, передає його прес-служба.

Уже 11 травня в Україну приїдуть експерти Фонду з юридичних питань, а 17 травня - Місія Європейського департаменту МВФ, повідомив віце-прем'єр-міністр.

За його словами, основними питаннями порядку денного травневих зустрічей української делегації з представниками МВФ стане обговорення реалістичності доходної частини державного бюджету, збалансування фінансів НАК "Нафтогаз України" і проведення структурних реформ в країні.

С.Тігіпко зазначив, що під час зустрічей у Вашингтоні сторони обговорили питання продовження співпраці України з Фондом і погодили основну текстову частину угоди про співпрацю. Зокрема, за його словами, мова йшла про нову програму співпраці, розрахованої на два з половиною роки, за якою Україна може отримати близько 19 млрд дол.

"Попередню програму співпраці з Фондом сьогодні недоцільно продовжувати, оскільки вона була спрямована на подолання кризи, а нам потрібно обговорювати середньострокову перспективу. Іде розмова про програму економічного зростання. І на це потрібно спрямувати всі свої зусилля", - відзначив С.Тігіпко, і додав, - "Треба говорити про новому податковому кодексі, який спростить оподаткування для бізнесу, потрібно говорити про зниження податків, дерегулювання, приватизації об'єктів, якими держава керує неефективно".

Нагадаємо, 28 квітня заступник директора МВФ Джон Ліпскі за результатами зустрічі з віце-прем'єр-міністром України С.Тігіпком в Вашингтоні заявив, що на переговорах України з МВФ було досягнуто прогрес у багатьох областях. Однак, за його словами, ряд питань, в тому числі, що стосуються фіскальної сфери і реформ фінансового та інших секторів, вимагають проведення додаткових переговорів.

Раніше, 26 квітня ц.р. С.Тігіпко заявив, що Кабінет Міністрів України розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду протягом найближчих двох з половиною років 19-20 млрд дол. За словами чиновника, уряд планує спрямувати зазначені кошти «п'ятдесят на п'ятдесят» на погашення дефіциту держбюджету і на поповнення золотовалютних резервів.

У той же час, за словами віце-прем'єр-міністра, після перегляду газових домовленостей тональність переговорів з МВФ змінилася в кращу сторону. Він відзначив, що зниження ціни на російський газ, передбачене українсько-російськими угодами, піде на користь економіці України.

Нагадаємо, 20 квітня ц.р. С.Тігіпко повідомив, що Україна розраховує отримати черговий транш кредиту МВФ у червні і збільшити розмір позик до 12 млрд дол. Таким чином, новий уряд України, призначений у середині березня, претендує на майже дворазове зростання кредитів від МВФ у майбутньому.

Раніше повідомлялося, що уряд Миколи Азарова просить МВФ затвердити нову програму stand-by на період з червня 2010 р. по грудень 2012 р., при цьому, скасувати програму stand-by, затверджену в листопаді 2008 р., включаючи надання всіх траншів, що залишилися відповідно до цієї програми.

24 березня-2 квітня ц.р. місія МВФ відвідала Київ з робочим візитом. Тоді вище керівництво України заявило, що країні потрібна нова програма співпраці з МВФ.

Відзначимо, що в листопаді 2008 р. МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол. в рамках програми stand-by, за якою трьома траншами країна отримала майже 11 млрд дол. Четвертий транш у розмірі 3,8 млрд дол. Україна розраховувала отримати в листопаді 2009 р. за підсумками третього перегляду програми.

Напередодні нового року МВФ відхилив прохання України про додаткове фінансування в обсязі 2 млрд дол. МВФ обгрунтував відмову тим, що українська влада не виконує взяті на себе зобов'язання в рамках узгодженої з фондом програми, а керівники країни знаходяться у відкритій конфронтації напередодні президентських виборів.