ua en ru

С.Тігіпко: Реформи сприятимуть залученню інвестицій до України

Автор: RBC.UA
Проведення реформ сприятиме залученню інвестицій до України. Таку думку віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко висловив на Шостій щорічній інвестиційній конференції в Києві, повідомляє Управління з зв'язків зі ЗМІ Секретаріату КМУ.

Проведення реформ сприятиме залученню інвестицій до України. Таку думку віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко висловив на Шостій щорічній інвестиційній конференції в Києві, повідомляє Управління з зв'язків зі ЗМІ Секретаріату КМУ.

За словами віце-прем'єр-міністра, нинішня важка ситуація в економіці викликана, в першу чергу, трьома чинниками: незавершеністю реформ, слабкою диверсифікацією експорту і перманентними конфліктами в попередній владі. Сьогодні, вважає С.Тігіпко, країна має всі передумови для швидкого і ефективного реформування. «Зараз ми маємо консолідовану владу, стійку більшість в парламенті і головне - налаштованість на реформи як Президента, так і прем'єр-міністра», - відзначив він.

Тепер уряд працює над двома програмами розвитку країни - короткостроковою і середньостроковою, сказав віце-прем'єр. Серед першочергових завдань уряду С.Тігіпко назвав створення реалістичного бюджету, поліпшення інвестиційного клімату і стабілізацію банківського сектору. Зокрема, він відзначив необхідність жорсткої економії для зменшення дефіциту бюджету. Ця економія повинна відбуватися, перш за все, за рахунок витрат на адміністрування. Також необхідними передумовами для збалансування бюджету він назвав стабілізацію фінансової ситуації в компанії НАК «Нафтогаз України» і Пенсійному Фонді.

Однією з необхідних передумов поліпшення інвестиційного клімату С.Тігіпко назвав дерегуляцію економіки, зняття адміністративних бар'єрів в підприємницькій діяльності. Крім того, віце-прем'єр вважає за необхідне радикально скоротити перелік видів ліцензійної діяльності і кількості перевіряючих органів. До кінця року повинен бути розроблений проект Податкового кодексу, який зменшить податкове навантаження на малий бізнес, сказав С.Тігіпко.

Варто відзначити, що притік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в економіку України цього року може досягти 5-6 млрд дол., заявив раніше заступник директора державного Центру сприяння іноземному інвестуванню InvestUkraine Максим Іванов. Він відзначив, що цей прогноз базується на показниках січня ц.р., а також притоку ПІІ у минулому році. "Попередні дані по ПІІ за минулий рік - 4,4 млрд дол.", - повідомив М.Іванов на початку березня ц.р.

Напередодні Президент України Віктор Янукович підписав указ №355/2010 "Питання Комітету з економічних реформ". Очолив комітет В.Янукович. Перше засідання Комітету з економічних реформ відбудеться 19 березня 2010 р. За словами першого заступника глави Адміністрації Президента Ірини Акімової, "комітет буде майданчиком, з одного боку, щоб звіряти основні сигнали, маяки в поточній діяльності, тактичній діяльності по виходу з кризи, і в діяльності стратегічній, яка відповідає на питання, як Україні розвиватися не тільки цього року, але і через 4, 5, 10 років".

Нагадаємо, голова Гельсінської комісії Конгресу США Бенджамін Кардін у Вашингтоні заявив напередодні, що В.Януковичу буде необхідно прискорити проведення економічних і політичних реформ, посилити боротьбу з корупцією і подолати брак правових норм, прагнучи укріпити незалежність юридичної системи в країні. У своєму щорічному економічному огляді Світовий банк (СБ) також рекомендував Президентові України провести ряд невідкладних структурних реформ у всіх сферах для забезпечення стійкого відродження і упевненого зростання. Серед інших - пенсійна реформа. СБ також радить В.Януковичу при проведенні реформи податкової політики і податкового відомства в першому півріччі 2010 р. ліквідувати пільги по сплаті ПДВ, що залишилися, і спеціальні податкові режими, а також скасувати пільгову податкову угоду з Кіпром (підписану в радянські часи).