А.Клюєв: Закон про держбюджет на 2010 р. буде прийнятий до 1 травня

Закон про державний бюджет на 2010 р. буде прийнятий до 1 травня. Про це на брифінгу заявив перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв, передає кореспондент РБК-Україна.

Закон про державний бюджет на 2010 р. буде прийнятий до 1 травня. Про це на брифінгу заявив перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв, передає кореспондент РБК-Україна.

"До 1 травня все буде прийнято", - запевнив А.Клюєв. "Ми фактично вже підготували проект бюджету на 2010 р., я думаю, що до наступного сесійного тижня він вже буде готовий. Як ви знаєте, у нас одне питання, яке ми повинні будемо вирішити, і він на стадії вирішення - це ціна на газ. Думаю, що до кінця тижня цього або наприкінці наступного цю проблему теж вирішимо", - сказав А.Клюєв. Він також зазначив, що для доопрацювання проекту держбюджету після того, як стане відома нова ціна на російський газ, переговори по якій зараз проходять, знадобиться не більше декількох годин часу.

Також він повідомив, що проект програми соціально-економічного розвитку України на 2010 р. передбачає зростання ВВП до кінця року на 3,7%. За його словами, 15 квітня ц.р. він представить програму у Верховній Раді.

"У проект програми соціально-економічного розвитку України на 2010 р. ми передбачаємо за 8 міс. (до кінця 2010 р.) збільшення ВВП на 3,7%, зростання промисловості - на 5,3%, зростання агросектора - на 2,4%. Це невеликі цифри, але вони допоможуть створити нові робочі місця. Що стосується реального сектора економіки, то цифри можуть бути в районі 6%", - сказав він.
Також А.Клюєв зазначив, що проект програми передбачає декілька складових. Зокрема, це аналіз ситуації у фінансовому, банківському, реальному секторах економіки, яка склалася на даний момент; впровадження перших кроків для виходу з кризи; підготовка реформ в 2011-2012 рр. і розробка відповідних законопроектів.
Він відзначив, що серед перших кроків з виходу з кризи уряд розглядає "створення жорсткої вертикалі влади, стимулювати банки для кредитування економіки; початок будівництво мостів, доріг до Євро-2012; будівництво двох енергоблоків АЕС і нових ліній видачі потужності". Також в програмі передбачається, що Агентство з інвестицій і інноваціях займатиметься залученням інвесторів під проекти, розроблені міністерствами.

Раніше сьогодні віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко повідомив, що проект закону про держбюджет на 2010 р. буде поданий до ВР "з дня на день". "Є план, який затвердив прем'єр-міністр, подачі бюджету до Верховної Ради. Він буде виконаний", - зазначив С.Тігіпко. Також він додав, що в цьому документі поки закладається поточна ціна на газ, передбачена чинними контрактами.

У свою чергу, речник Кабінету міністрів Віталій Лук'янов заявив на брифінгу, що уряд планує скоротити дефіцит держбюджету на 2010 р. до 6% і відмовитися від бюджетних дотацій "Нафтогазу".  За його словами, відповідні положення містить проект закону, яким буде затверджена програма соціально-економічного розвитку України в 2010 р., і який розглядається на сьогоднішньому засіданні Кабміну. "В цій программі передбачено оздоровлення державних фінансів. Цільовими індикаторами є зменшення дефіциту бюджету з 14%, які були в минулому році, до не більше, як 6% від ВВП... Також покращення фінансової стійкості ПЕК. Передбачена, зокрема, відмова від бюджетних дотацій НАК "Нафтогаз України", оптимізація фіскального навантаження, зменшення дефіциту пенсійного фонду - це тільки декілька позицій програми", - повідомив В.Лук'янов.

Як повідомлялось, 7 квітня ц.р. з порядку денного засідання уряду було знято питання про проект державного бюджету на 2010 р., доповідати з цього питання повинен був міністр фінансів України Федір Ярошенко. Як повідомила після засідання уряду заступник голови Адміністрації Президента України Ірина Акімова, основні параметри проекту держбюджету на 2010 р. узгоджені з МВФ. 

24 березня ц.р. Кабінет міністрів вніс зміни в постанову уряду від 12 вересня 2009 р. № 973 "Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2010 р.".

В той же день С.Тігіпко назвав основні макропоказники при розрахунку бюджету на 2010 р."Зростання світової економіки на 3,9% за прогнозами МВФ. Зростання середньорічної світової ціни на чорні метали на 5-8% в середньому, на нафту - до 75-80 дол. за бар., ціна на імпортований газ - 334 дол. за тис. куб м. Внутрішні припущення - підвищення рівня мінімальної заробітної платні на 38% в середньому за рік до 888 грн, збереження валютного курсу на рівні 8 грн, такий, який і був у нас, - це все дасть підстави для розрахунку Мінекономіки і підготовки бюджету, в який буде закладено приблизно такі показники: зростання ВВП - 3,7%, номінальне обчислення 1 трлн 83 млрд грн; індекс споживчих цін 113,1% грудень до грудня (грудень 2010 р. до грудня 2009 р.), 112,2% в середньорічному розрахунку; індекс цін виробників 114,4% грудень до грудня, 116% у середньорічному розрахунку. Підвищення реальної середньої заробітної платні по року на 5%, а реальної мінімальної заробітної платні на 23%. Зниження рівня безробіття до 8% з 8,6%, яке ми маємо на кінець 2009 р... Збільшення обсягу експорту на 15,3% за методологією платіжного балансу. Імпорту - на 13,1%. Від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі 1,9 млрд дол. - мали 2,7 млрд дол.", - сказав С.Тігіпко.

1 січня 2010 р. набула чинності урядова постанова "Про заходи з організації бюджетного процесу в 2010 р.", у зв'язку з неприйняттям Верховною Радою закону про державний бюджет.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся