С.Тігіпко: Новий податковий кодекс покращить умови для підприємництва

Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко вважає, що новий податковий кодекс покращить умови для підприємництва.

Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко вважає, що новий податковий кодекс покращить умови для підприємництва. Про це він заявив сьогодні на нараді з питань підготовки нового проекту податкового кодексу за участю представників Міністерства фінансів, Міністерства економіки, бізнес-асоціацій і експертів Світового банку та Німецької консультативної групи, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

На думку С.Тігіпка, основним стратегічним завданням реформування податкової системи України є зниження фіскального навантаження на економіку та підвищення конкурентоздатності країни.

За словами С.Тігіпка, кодекс передбачатиме суттєве зменшення податкового навантаження на малий та середній бізнес. "Насамперед, ми повинні впорядкувати законодавчу базу. Крім того, необхідно спростити адміністрування податків, зокрема зблизивши бухгалтерський та податковий облік. Ще одне завдання - зменшення обсягів статистичної звітності для підприємців. У комплексі ці заходи дадуть змогу серйозно поліпшити умови ведення бізнесу в Україні", - вважає С.Тігіпко.

Він також висловив переконання, що новий податковий кодекс може набрати чинності вже з 2011 р. "Ми плануємо влітку передати проект податкового кодексу до Верховної Ради України. Крім того, ми маємо намір винести проект документа на публічне обговорення за участю експертів та самих підприємців", - зазначив С.Тігіпко.

Як раніше повідомив С.Тігіпко, Кабмін повинен почати роботу над проектом Податкового кодексу після початку програми співпраці України з МВФ.

«Починаємо програму з МВФ - і ми почнемо серйозну роботу над Податковим кодексом, і тут відразу буде філософія, які податки ми будемо залишати, скільки їх повинно бути, на що ми направимо основні зусилля, які повинні стимулювати ці податки, яка прозорість збору цих податків. Нічого цього сьогодні немає, але одне - ви чули про рішення уряду на наступний рік - уже розмова йде про зниження податкового навантаження ПДВ, зниження податку на прибуток», - підкреслив С.Тігіпко.

Варто відзначити, що в Україні податкове навантаження одна з найбільших серед країн СНД, зокрема більше ніж у Білорусі, Молдові, РФ і Казахстані.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся