ua en ru

С.Тігіпко: Кабмін попросить у МВФ 5 млрд дол. для покриття дефіциту бюджету

Автор: RBC.UA
Кабмін попросить у МВФ 5 млрд дол. для покриття дефіциту бюджету. Про це повідомив віце-прем'єр України Сергій Тігіпко.

Кабмін попросить у МВФ 5 млрд дол. для покриття дефіциту бюджету. Про це повідомив віце-прем'єр України Сергій Тігіпко на телеканалі «Інтер».

Він зазначив, що місію МВФ, яка прибуде до Києва наступного тижня, найбільше цікавить бюджету України. «Основні питання, які цікавлять місію - на який бюджет будемо виходити. Вони хочуть побачити реалістичний бюджет. Занадто великі очікування ми не зможемо давати зараз соціальному сектору. Сьогодні задача - захистити бідних і дати старт економіці», - сказав він.

Нагадаємо, у четвер 18 березня віце-прем'єр сказав, що тепер уряд працює над двома програмами розвитку країни - короткостроковою і середньостроковою. Серед першочергових завдань уряду С.Тігіпко назвав створення реалістичного бюджету, поліпшення інвестиційного клімату та стабілізацію банківського сектора. Зокрема, він відзначив необхідність жорсткої економії для зменшення дефіциту бюджету. Ця економія повинна відбуватися, перш за все, за рахунок витрат на адміністрування.

Того ж дня, голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр сказав, що в Україні дефіцит державних фінансів за підсумками 2009 р. склав близько 11,5% ВВП. Показник включає дефіцити держбюджету - 6,5% ВВП, "Нафтогазу" - 2,5% і кошти на докапіталізацію банків - 2,5%.

Раніше, заступник міністра фінансів України Олександр Савченко заявляв, що МВФ може відновити виділення Україні позикових коштів у ІІ півріччі 2010 р. Він також відзначав, що для виділення чергового траншу, уряду доведеться домовлятися з МВФ про коректування ряду вимог.

"МВФ поставив нам досить чіткі умови. Перше - це прийняття бюджету на принципах, узгоджених між урядом та МВФ, другий - наведення порядку в банківській системі на принципах, погоджених між НБУ і МВФ. Потрібен повторний моніторинг, повторна докапіталізація банків, використання ОВДП виключно для банків, а не для державних монополій, і т.д. Новому уряду, або старому уряду, на мою думку, треба шукати компроміс з МВФ, тому що він висунув дуже жорсткі умови - бюджетний дефіцит 3% і 1% дефіцит "Нафтогазу". Нам треба йти на компроміс, і довести МВФ, що скорочення дефіциту буде дуже шкідливим для економіки. Треба домовитися про 4% дефіциту бюджету. Дефіцит "Нафтогазу" буде ймовірно більше 1%, тому що реально ми зможемо підняти ціни (на газ) у третьому кварталі. Тому ми повинні домовлятися про 1,5-2% дефіциту "Нафтогазу", - зазначав А.Савченко.