С.Льовочкін: Місія МВФ прибуває до Києва цього тижня
Місія Міжнародного валютного фонду прибуває до України цього тижня, і зараз триває інтенсивний діалог. Про це сьогодні на зустрічі з закордонними ЗМІ повідомив голова Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін, передає радіо «Свобода».
«В Україні ухвалений бюджет. Відповідні зобов'язання виконані. Ми сподіваємося на успіх у переговорах найближчим часом», - сказав він.
За словами С.Льовочкіна, йтиметься про нову угоду про співпрацю з МВФ.
«Стару угоду не було сенсу розглядати, тому що там розмір запозичень не відповідає нашому баченню потреб України у грошах від МВФ», - заявив голова Адміністрації.
Нагадаємо, 29 квітня ц.р. віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко повідомив, що черговий раунд переговорів щодо продовження співпраці України з МВФ відбудеться в Києві в першій половині травня. Якщо нова програма співпраці із МВФ буде підписана, то Україна може чекати перший транш вже в червні.
За його словами, основними питаннями порядку денного травневих зустрічей української делегації з представниками МВФ стане обговорення реалістичності доходної частини державного бюджету, збалансування фінансів НАК "Нафтогаз України" і проведення структурних реформ у країні.
С.Тігіпко зазначив, що під час зустрічей у Вашингтоні сторони обговорили питання продовження співпраці України з Фондом і погодили основну текстову частину угоди про співпрацю. Зокрема, за його словами, мова йшла про нову програму співпраці, розраховану на два з половиною роки, за якою Україна може отримати близько 19 млрд дол.
Днем раніше, 28 квітня, заступник директора МВФ Джон Ліпскі за результатами зустрічі з віце-прем'єр-міністром України С.Тігіпком в Вашингтоні заявив, що на переговорах України з МВФ було досягнуто прогрес у багатьох областях. Однак, за його словами, ряд питань, в тому числі, що стосуються фіскальної сфери і реформ фінансового та інших секторів, вимагають проведення додаткових переговорів.
Раніше повідомлялося, що уряд Миколи Азарова просить МВФ затвердити нову програму stand-by на період з червня 2010 р. по грудень 2012 р., при цьому, скасувати програму stand-by, затверджену в листопаді 2008 р., включаючи надання всіх траншів, що залишилися відповідно до цієї програми.
Місія МВФ з 24 березня по 2 квітня перебувала в Україні, де проводила переговори з українською владою про продовження співпраці.
Обсяг чинної дворічної програми stand-by для України, розпочатої в листопаді 2008 р., становить 16,4 млрд дол., з яких більш як 11 млрд дол. виділили трьома траншами. Четвертий транш Україна розраховувала одержати в листопаді 2009 р., проте його так і не надали у зв'язку з політичною нестабільністю в країні і відсутністю бюджету на 2010 р.