Уряд Росії затвердив експортне мито на нафту з 1 жовтня 2008 р. на рівні - 372,2 дол./т сирої нафти. Відповідна постанова уряду, підписана прем'єр-міністром Володимиром Путіним 19 вересня 2008 р., опублікована сьогодні. Ставка мита на експорт з Росії світлих нафтопродуктів з 1 жовтня 2008 р. складе 263,1 дол./т, на темні нафтопродукти - 141,7 дол./т.
Нагадаємо, спочатку, за розрахунками Мінфіну РФ, за двомісячний період моніторингу, очікувалось, що експортне мито на нафту складе 485,8 дол./т, на світлі нафтопродукти - 339,7 дол./т, темні - 183 дол./т. Проте, у зв'язку з падінням котирувань на світових та російських фондових і сировинних майданчиках уряд ухвалив рішення розраховувати мита, виходячи з аналізу цін на нафту за 17 днів.
Зараз у РФ діє ставка експортного мита на нафту на рівні 495,9 дол./т., на світлі нафтопродукти 346,4 дол./т, темні - 186,6 дол./т. Дані значення були встановлені з 1 серпня ц.р.
Відзначимо, що світові ціни на нафту за останні два з половиною місяці значно знизились. Якщо на початку липня ціни на "чорне золото" досягали 147 дол./бар, а ціна "кошика" ОПЕК складала 140 дол./бар, то сьогодні на світових біржах нафта торгується в діапазоні 99-105 дол./бар, а ціна "кошика" опустилась до 91,72 дол./бар.