ua en ru

С.Тігіпко: Заборгованість по зарплаті держпідприємств на 15 квітня складає 1 млрд 247 млн грн

Автор: RBC.UA
Заборгованість по заробітній платі державних підприємств перед своїми співробітниками на 15 квітня поточного року становить 1 млрд 247 млн грн. Про це на брифінгу віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Заборгованість по заробітній платі державних підприємств перед своїми співробітниками на 15 квітня поточного року становить 1 млрд 247 млн грн. Про це на брифінгу віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми практично в подекадному режимі відстежуємо зараз заборгованість по заробітній платі, яка виникає. Нагадаю, що на 1 березня 2010 р. вона становила 1 млрд 700 млн грн. На 15 квітня 2011 р. заборгованість складає 1 млрд 247 млн грн", - зазначив С.Тігіпко.

За його словами, 490 млн грн - це борг тих підприємств, на які уряд не може активно впливати, оскільки ці підприємства знаходяться в стадії банкрутства. Міністр соціальної політики уточнив, що "ця цифра становить 28% від загальної кількості, а все інше це те, над чим ми повинні і можемо працювати".

Він також підкреслив, що на наступному засіданні уряду він запропонує прем'єр-міністру України Миколі Азарову зобов'язати виступити зі звітами керівників одного міністерства і двох областей і доповісти про стан по заборгованості заробітної плати. С.Тігіпко не повідомив інформацію про керівників якого саме міністерства і яких областей.

Крім того, С.Тігіпко заявив, що надходження до Пенсійного фонду за три місяці поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилися на 22,9%.

"Ми розширили поле платників до Пенсійного фонду, ми повернули в це поле шахтарів, і з квітня вони платять свої внески до Пенсійного фонду", - уточнив С.Тігіпко.

Крім того, він нагадав, що уряд свого часу ухвалив рішення про те, що всі підприємці, котрі займаються підприємницькою діяльністю з мінімальною зарплатою, все-одно повинні робити внески до Пенсійного фонду.

Також, за словами Тігіпка, свого часу парламентом був ухвалений закон про єдиний соціальний внесок, що на сьогоднішній день серйозно впливає на автоматичне повернення податку на додану вартість, яке вимагає збільшення мінімальної заробітної плати в 2,5 рази.

Віце-прем'єр заявив, що наступним кроком, над яким повинні попрацювати міністерства, є легалізація заробітної плати.

Нагадаємо, 8 квітня перший заступник міністра соціальної політики та праці Василь Надрага заявив, що заборгованість за виплатами зарплат з березня 2010 р. скоротилася на 522 млн грн або на 30% - з 1 млрд 737 млн грн до 1 млрд 216 млн грн.

З його слів, Мінсоцполітики розробило план подальшого погашення заборгованості по зарплаті, що передбачає щомісячне скорочення заборгованості протягом 2011 р. на 11% до загальної заборгованості на початок місяця. І найближчим часом проект цього плану буде розглянуто на засіданні уряду.

Напередодні Президент України Віктор Янукович зажадав від керівників регіонів не допускати зростання заборгованості із заробітних плат. Президент підкреслив, що ситуація із заборгованістю по заробітних платах є одним з критеріїв того, наскільки ефективно працює влада в регіонах.

Нагадаємо також, 30 березня прем'єр-міністр України М.Азаров доручив С.Тігіпко розібратися зі зростанням заборгованості по заробітній платі.

Відзначимо, за даними Держстату Україні, заборгованість з виплати заробітної плати в Україні в лютому збільшилася на 5,4% - до 1 млрд 415 млн 383 тис. грн. Найбільша заборгованість у Донецькій (290,607 млн грн), Харківській (153,202 млн грн), найменша - у Чернівецькій (3,329 млн грн). Заборгованість з виплати зарплати в Україні в січні збільшилася на 10% - до 1,3 млрд грн.

Як повідомляв раніше Кабмін, за січень-лютий 2011 р. у Пенсійного фонду з усіх джерел фінансування надійшло 29,3 млрд грн, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 5,1 млрд грн, або на 21,3%. Власні надходження склали 19,7 млрд грн, що становить 104,3% планових призначень. Власні доходи в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилися на 3,6 млрд грн, або на 22,8%. Витрати на виплату пенсій та грошової допомоги за січень-лютий 2011 р. становлять 33,7 млрд грн.

Дефіцит Пенсійного фонду в 2010 р. склав 34,4 млрд грн, в 2009 р. - 30 млрд грн.