С.Тігіпко: Кабмін проситиме Президента накласти вето на Податковий кодекс, якщо ВР не врахує його побажання
Якщо побажання уряду щодо Податкового кодексу не будуть враховані Верховною Радою до нового року, Кабмін проситиме Президента накласти на нього вето. Про це журналістам в Кабміні заявив перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами С.Тігіпка, наявність великої кількості поправок, які необхідно внести до Податкового кодексу, істотно обтяжує процес ухвалення цього документа. "Це дуже складний процес. Він складний через те, що йде більше 4 тис. 800 поправок, які не обговорювалися на засіданні комісії, складно тому, що нам необхідно всі ці поправки переглянути", - підкреслив С.Тігіпко.
Кажучи про акції протесту, які проходили вчора під парламентом, він відзначив: "Треба спокійно дивитися на це. Є позиції, які ми враховуватимемо, а є і помилки, які були свого часу допущені, і які необхідно виправляти. Найголовніше, щоб був конструктивний діалог, тому що багато людей, які стоять там на мітингу, взагалі не знають про що йде мова".
Відзначимо, сьогодні голова фракції ПР, народний депутат Верховної Ради України Олександр Єфремов заявив, що ПР прогнозує ветування Податкового кодексу, якщо не буде знайдений компромісний варіант, що влаштовує як підприємців, так і Кабмін.
"Все залежить від того, в якому варіанті буде прийнятий Податковий кодекс. Якщо він буде прийнятий у варіанті, який мінімізує розбіжності, що сьогодні існують, і не буде порушувати Конституції при його прийнятті, тоді у Президента не буде підстав ветувати. Але якщо Податковий кодекс буде прийнятий, або з одним, або з другим, - тоді, природно, у Президента будуть підстави, і я не виключаю варіант, що він скористається вето", - заявив О.Єфремов.
За словами О.Єфремова, на даному етапі найбільш спірним залишається 14-й розділ проекту Податкового кодексу, що стосується спрощеної системи оподаткування. О.Єфремов також не виключив, що в підсумковому документі для цього розділу будуть передбачені окремі терміни його введення, а саме з 2 кварталу 2011 р., тоді як весь кодекс у цілому в разі його ухвалення повинен набути чинності з 1 січня 2011 р.
Вчора голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики, народний депутат від фракції Партії регіонів Віталій Хомутиннік повідомив, що Президент не має наміру накладати вето на Податковий кодекс. "Я щодня знаходжуся на зв'язку з Адміністрацією Президента, і ті питання, які є дискусійними, вони з'ясовуються на етапі їх надходження, щоб надалі не застосовувати право вето", - підкреслив нардеп.
Нагадаємо, Верховна Рада України вчора, 16 листопада, в ході розгляду в другому читанні проекту Податкового кодексу України під редакцією Кабінету міністрів України, затвердила 5 розділів документу: "Загальні положення", "Адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)", "Податок на прибуток підприємств", "Податок на доходи фізичних осіб" і "Податок на додану вартість".
Згідно проекту (№ 7101-1), розділ II "Адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)" визначає порядок адміністрування податків і зборів, визначених в розділі I "Загальні положення" цього кодексу, а також порядок контролю за дотриманням вимог податкового і іншого законодавства у випадках, коли здійснення такого контролю покладено на контролюючі органи.
Розділ містить розділи по: податковій звітності; роз'ясненню податкового законодавства, визначенню суми податкових і / або грошових зобов'язань платника податків, порядку їх сплати і оскарження рішень контролюючих органів; податкового контролю; обліку платників податків; перевірок; погашенню податкового боргу платників податків; застосуванню міжнародних договорів і погашенню податкового боргу за запитами компетентних органів іноземних держав; відповідальності; пені і так далі. До розділу було внесено 729 поправок.
Народні депутати також розглянули розділи "Податок на прибуток підприємств", до якого були внесені 752 поправки, "Податок на доходи фізичних осіб" (529 поправок) і "Податок на додану вартість" (524 поправки).
Розгляд проекту Податкового кодексу Верховною Радою України в другому читанні буде продовжено в четвер, 18 листопада, з розділу VI "Акцизний податок".
7 жовтня ВР прийняла в першому читанні проект НК. Комітет ВР з питань податкової і митної політики за підсумками засідання 11 листопада рекомендував ВР прийняти в другому читанні проект НК України.