ua en ru

С.Тігіпко: Уряд почне пенсійну реформу в Україні до кінця 2010 р

Автор: RBC.UA
Уряд почне реалізовувати пенсійну реформу в Україні до кінця 2010 р. Про це заявив у Верховній Раді України віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко під час години запитань до уряду.

Уряд почне реалізовувати пенсійну реформу в Україні до кінця 2010 р. Про це заявив у Верховній Раді України віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко під час години запитань до уряду.

За його словами, реформа буде проводитися у 2 етапи, перший уряд почне реалізовувати вже в грудні 2010 р.

С.Тігіпко заявив, що Кабмін до 10 грудня подасть до ВР законопроект про пенсійну реформу. На питання, чи буде там положення про підвищення пенсійного віку для жінок, С.Тігіпко відзначив, що це питання ще розглядається.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів планує передати у ВР проект закону про пенсійну реформу, щоб виконати умову Міжнародного валютного фонду (МВФ) і отримати до кінця року транш у розмірі 1,6 млрд дол.

Раніше, 16 листопада, місія МВФ, повідомила, що досягла угоди з урядом України про завершення на рівні експертів першого перегляду схваленої в липні програми stand-by на суму 15,2 млрд дол. і рекомендуватиме раді директорів виділити Києву до кінця 2010 р. другий транш на 1,6 млрд дол. При цьому влада повинна виконати низку додаткових зобов'язань, серед яких, - представити ВР законопроект про пенсійну реформу.

Законопроект припускає поетапне підвищення з 2011 р. протягом найближчих 10 років пенсійного віку для жінок до 60 років з нинішніх 55 років, а також низку інших заходів, щоб збалансувати доходи і витрати Пенсійного фонду, зростаючий дефіцит якого доводиться покривати за рахунок держбюджету.

Згідно із затвердженим на 2010 р. бюджетом Пенсійного фонду, його дефіцит складає 26,6 млрд грн (3,4 млрд дол.), або 14% необхідних витрат.

Відзначимо, голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляв, що пенсійний вік в Україні не буде збільшений. "На цьому потрібно поставити крапку з огляду на те, що у нас низький рівень життя і дуже короткий період його тривалості", - сказав В.Литвин. На його думку, потрібно подивитися на інші можливості вирішення проблеми наповнення Пенсійного фонду, альтернативні підвищенню пенсійного віку.