ua en ru

С.Тігіпко: 1 млрд дол. з кредиту МВФ спрямований на покриття дефіциту держбюджету

Автор: RBC.UA
Україна направила 1 млрд дол. з першого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) на покриття дефіциту держбюджету і ще 900 млн дол. - на поповнення валютних резервів Нацбанку України.

Україна направила 1 млрд дол. з першого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) на покриття дефіциту держбюджету і ще 900 млн дол. - на поповнення валютних резервів Нацбанку України. Про це повідомив журналістам після засідання уряду віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Цей транш, який прийшов (у розмірі) близько 1,9 млрд дол., - пішов на валютні резерви близько 900 млн дол. і близько 1 млрд дол. - на покриття дефіциту бюджету", - сказав С.Тігіпко.

За його словами, у засобів, спрямованих на покриття дефіциту держбюджету, немає цільового призначення.

С.Тігіпко повідомив, що попередня програма співпраці України з МВФ була припинена через невиконання Україною взятих на себе зобов'язань, у тому числі, з підвищення ціни на газ.

Нагадаємо, 29 липня ц.р. МВФ схвалив виділення Україні кредиту в розмірі 15,15 млрд дол. для скорочення дефіциту бюджету ціною болючих економічних реформ. Кредит більш ніж у сім разів перевищує квоту України, що розраховується на основі внесків країни до бюджету фонду. На такі кредити МВФ погоджується досить рідко.

Відзначимо, умови кредиту передбачають цілий ряд болючих економічних заходів, у тому числі скорочення дефіциту бюджету до 3,5% ВВП в 2011 р. і до 2,5% - в 2012 р. Скорочення бюджетного дефіциту вимагатиме від української влади непопулярних рішень щодо податків, пенсій і зарплат працівників держсектора.

Також уряду доведеться зайнятися фінансовим оздоровленням державної газотранспортної монополії "Нафтогаз України", для чого буде потрібно підвищувати тарифи на газ для українських споживачів.

Раніше уряд М.Азарова звернувся з проханням до МВФ затвердити нову програму stand-by на період з червня 2010 р. по грудень 2012 р., при цьому, скасувати програму stand-by, затверджену в листопаді 2008 р., включаючи надання всіх траншів у відповідності до цієї програми.

Обсяг попередньої дворічної програми stand-by для України, розпочатої в листопаді 2008 р., становив 16,4 млрд дол., з яких більше 11 млрд дол. виділили трьома траншами.