ru ua

S&P понизило кредитний рейтинг США

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) понизило довгостроковий кредитний рейтинг США до рівня АА+. Прогноз по рейтингу - "негативний", передає Reuters.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) понизило довгостроковий кредитний рейтинг США до рівня АА+. Прогноз по рейтингу - "негативний", передає Reuters.

Як повідомили аналітики агентства, причина зниження рейтингу криється в побоюваннях щодо зростання дефіциту бюджету країни. На їх думку, ефективність американської політики в області фінансів ослабилася.
Відзначимо, що це перший випадок пониження кредитного рейтингу в історії США. Раніше він знаходився на рівні ААА - показнику вищого ступеня надійності кредитоспроможності країни.

Тим часом, Міністерство фінансів США вважає, що S&P помилилося в розрахунках на 2 трлн доларів. Як повідомили джерела у відомстві, вони не довіряють рішенню S&P.

На їх думку, помилка криється в розрахунках рейтингу боргу США щодо внутрішнього валового продукту, а також в нерозумінні основних даних Конгресу, передає телеканал CNBC. "Прорахунок в оцінці на два трильйони доларів говорить сам за себе", - заявив прес-секретар Мінфіну США.

Представник відомства також відзначив, що така груба помилка ставить питання про компетентність фахівців рейтингового агентства.

Нагадаємо, що інші світові рейтингові агентсва поки утрималися від пониження рейтингів США. Moody's Investors Service підтвердило рейтинг урядових облігацій США на рівні AАА, проте переглянуло прогноз по ньому на "негативний". Fitch Ratings також підтвердило рейтинг США на рівні ААА. В той же час аналітики агентства відзначили, що ухвалять рішення щодо перегляду суверенного рейтингу США до кінця серпня.