ua en ru

S&P знизило суверенний кредитний рейтинг Італії

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Standard and Poor's (S&P) знизило суверенний кредитний рейтинг Італії на один щабель - з A + до А, прогноз по рейтингу "негативний", передає France 24.

Міжнародне рейтингове агентство Standard and Poor's (S&P) знизило суверенний кредитний рейтинг Італії на один щабель - з A + до А, прогноз по рейтингу "негативний", передає France 24.

Основними причинами зниження рейтингу Італії названа нестабільність економіки, зокрема, податково-бюджетної сфери, а також проблеми політичного характеру. На думку аналітиків агентства, у Італії, третьої економіці єврозони, на даний момент немає передумов до економічного зростання, багато в чому через управлінську слабкість правлячої коаліції, що не здатна приймати рішення для ефективної боротьби з кризою.

"Ми вважаємо, що через зниження темпів економічної активності Італії, її владі буде складніше реалізувати поставлені завдання щодо скорочення бюджетного дефіциту", - вважають фахівці S&P.

Нагадаємо, двома днями раніше міжнародне рейтингове агентство Moody's на місяць продовжило розгляд питання про зниження суверенного рейтингу Італії. Рішення про перегляд рейтингу Італії було прийнято з кількох причин: по-перше, аналітики агентства врахували можливі негативні наслідки податково-бюджетної консолідації, необхідної Італії для скорочення держборгу, взяли до уваги той факт, що для країн єврозони зі зростаючим держборгом застосовуються альтернативні умови фінансування, а також згадали структурні проблеми в макроекономічній ситуації країни.

Останнім часом Італія стала об'єктом підвищеного занепокоєння інвесторів через застій в економіці і великий держборг.

Нагадаємо, в травні агентство S&P переглянуло прогноз по італійському суверенному рейтингу на «негативний». З того часу фінансове становище Італії значно ускладнилося. У середині липня італійський парламент остаточно схвалив план економії бюджету. Офіційний Рим тоді заявляв, що ряд жорстких заходів допоможе Італії заощадити близько 48 млрд євро і до 2014 р. скоротити заборгованість на 0,2% ВВП. Серед цих заходів, зокрема, відмова від підвищення зарплат і прийому на роботу нових співробітників у бюджетній сфері, а також проведення масштабної програми приватизації.

12 серпня повідомлялося, що державний борг Італії досяг у червні рекордних розмірів, перевищивши 1,9 трлн євро.

14 вересня нижня палата парламенту Італії схвалила другий за три місяці пакет жорстких заходів економії близько 54 млрд євро бюджетних коштів. Раніше урядовий законопроект, що передбачає, зокрема, зростання податків і збільшення пенсійного віку для жінок, схвалив італійський Сенат. Кабінет Сильвіо Берлусконі розраховує за допомогою нових заходів домогтися збалансованого бюджету до 2013 року. В обмін на ці кроки Європейський центральний банк обіцяв допомогти Риму уникнути боргової кризи, яку переживає зараз Греція. Після схвалення "фінансового маневру" в палаті депутатів, його повинен підписати Президент республіки Джорджо Наполітано.