S&P знизило кредитний рейтинг Іспанії до рівня BBB-, прогноз - "негативний"

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Іспанії на два ступені - з рівня BBB+ до BBB-, прогноз - "негативний", йдеться в повідомленні S&P. Новий рівень є останньою відміткою перед початком так званих "сміттєвих" неінвестиційних рейтингів.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Іспанії на два ступені - з рівня BBB+ до BBB-, прогноз - "негативний", йдеться в повідомленні S&P. Новий рівень є останньою відміткою перед початком так званих "сміттєвих" неінвестиційних рейтингів.

Читайте також: Іспанія не потребує допомоги, - Гіндос

Одночасно короткостроковий борговий рейтинг країни був знижений на один щабель - з позначки в A-3 до рівня A-2. Причиною для зниження рейтингу стало поглиблення рецесії, яке знижує свободу маневру для уряду Маріано Рахоя, а також наростання суперечностей між центральним урядом і регіонами через зростання безробіття і скорочення витрат бюджету.

Окремої уваги з боку S&P удостоїлася невизначена політика Євросоюзу, що, як зазначають в агентстві, дозволяє засумніватися в можливості реструктуризації іспанської заборгованості.

"Негативний" прогноз по рейтингах пов'язаний із серйозними ризиками для довгострокових перспектив відновлення економіки і виконання бюджетних норм.

Читайте також: S&P знизило прогноз зростання ВВП єврозони на 2012-2013 рр

Аналітики агентства передбачають скорочення економіки Іспанії в цьому році на 1,8%, а у 2013 р. - на 1,4%.
Рейтинг може бути знижений у випадку подальшого зростання безробіття та відсутності підтримки курсу реформ консервативного уряду. Крім того, експерти S&P попереджають про можливі негативні наслідки для рейтингу Іспанії, якщо ЄС виявиться нездатний надати Мадриду допомогу у скороченні заборгованості, а її рівень у 2012-2014 рр. перевищить 100% ВВП.

Читайте також: Олланд і Рахой закликають Європу до активних дій зі створення банківського союзу

Експерти S&P розкритикували надмірно оптимістичні офіційні прогнози на 2013 р., за якими економіка країни повинна знизитися всього на 0,5%.

Нагадаємо, що ще 5 жовтня в ЄС сумнівалися в тому, що запит з боку Іспанії на виділення фінансової допомоги надійде найближчим часом. Як пояснив тоді один з європейських чиновників, "якщо подивитися на поточну ситуацію на (фінансовому) ринку, то в Іспанії немає необхідності звертатися за будь-якою повноцінною програмою підтримки".

Як повідомлялося, державний борг Іспанії у 2013 р. зросте до 90,5% ВВП. Також стало відомо, що Іспанія збільшує боргове навантаження і наступного року займе 207,2 млрд євро. За підсумками 2013 р. планується заощадити понад 13 млрд євро: згідно з планами уряду, дефіцит повинен скласти 4,5% від ВВП. Зараз показник знаходиться на позначці 6,3%.

Як відомо, Moody's оголосить рішення щодо зниження рейтингу Іспанії пізніше в жовтні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся