ua en ru

S&P знизило довгостроковий кредитний рейтинг Японії

Автор: RBC.UA
Агентство Standard & Poor's 27 січня 2011 р. знизило довгостроковий кредитний рейтинг Японії вперше з 2002 р., пославшись на те, що в уряду країни немає послідовного плану боротьби з держборгом.

Агентство Standard & Poor's 27 січня 2011 р. знизило довгостроковий кредитний рейтинг Японії вперше з 2002 р., пославшись на те, що в уряду країни немає послідовного плану боротьби з держборгом, передає Reuters.

S&P знизило рейтинг країни на один щабель до "АА-" з "АА", опустивши його, таким чином, на три щаблі нижче максимального значення.

Таке рішення стало попередженням для інших розвинених країн, включаючи Європу і США, про зростання занепокоєння з приводу розміру боргів, накопичених протягом світової економічної кризи.

Політики і рейтингові агентства кілька років попереджали, що Японії потрібно скоротити держборг, який став найбільшим серед багатих країн і майже в два рази перевершує розмір японської економіки, але прогресу в цьому напрямку досягнуто не було.

"Зниження (рейтингу) відображає наші очікування того, що коефіцієнт державного боргу Японії, який вже серед найвищих серед країн з суверенними рейтингами, продовжить рости довше, ніж ми припускали до глобальної економічної кризи, і досягне пікових значень лише до середині 2020 рр.", - йдеться в заяві S&P.

"На наш погляд, у контрольованого демократичною партією уряду Японії немає послідовної стратегії для зняття негативних аспектів динаміки зростання боргів, почасти через те, що коаліція втратила більшість у верхній палаті парламенту минулого літа", - відзначили аналітики агентства.

S&P чекає, що дефіцит бюджету Японії залишиться великим протягом декількох років, що завадить уряду домогтися гнучкості податково-бюджетної політики. "Зокрема, ми очікуємо, що бюджетний дефіцит скоротиться лише небагато з прогнозованого рівня 9,1% від ВВП в 2010 ф.р. (який закінчується 31 березня 2011 р.), до 8% в 2013 ф. р.", - повідомило агентство.

Прогноз довгострокового рейтингу залишається стабільним, повідомило S&P, так як хороший баланс зовнішніх розрахунків Японії і гнучкість монетарної політики компенсують бюджетні проблеми.

Зазначимо, Міністерство фінансів Японії очікує, що розмір непогашеного держборгу Японії досягне 869 трлн ієн (10,57 трлн дол.) до кінця березня 2011 р. - або 181% від ВВП.

Нагадаємо, 14 січня ц.р. прем'єр-міністр Японії Наото Кан оголосив новий склад уряду країни. Прем'єр висловив упевненість, що оновлення складу уряду дозволить рішучіше приступити до реформування держави. Найважливіше завдання, яке стоїть перед Н.Каном та його новим урядом - це проведення через парламент бюджету країни на 2011 фінансовий рік (розпочнеться 1 квітня 2011р.). Його обсяг становитиме 92,4 трлн ієн (1,1 трлн дол.)

Відзначимо, позитивне сальдо торгового балансу Японії в листопаді 2010 р. знизилося в річному численні на 55,4% і склало 162,821 млрд ієн (1,944 млрд дол). У листопаді 2009 р. був зафіксований профіцит торгового балансу в розмірі 365,257 млрд ієн (4,363 млрд дол). Оголошений показник виявився нижчим за прогнози аналітиків, які очікували, що профіцит торгового балансу Японії складе 450 млрд ієн, або 5,3 млрд дол. (серединна оцінка).