ua en ru

S&P на один щабель знизило рейтинг Словенії

Автор: RBC.UA
Рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгостроковий кредитний рейтинг Словенії на один щабель з A до A + з негативним прогнозом. Причиною зниження рейтингу стало зниження якості активів місцевих банків і ризики запланованих структурних економічних перетворень.

Рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгостроковий кредитний рейтинг Словенії на один щабель з A до A + з негативним прогнозом. Причиною зниження рейтингу стало зниження якості активів місцевих банків і ризики запланованих структурних економічних перетворень, йдеться в повідомленні S&P.

"Ми вважаємо, що дані фактори сприяють суттєвим проблем в пошуках джерел зовнішнього фінансування для банківського сектора і зростання заборгованості уряду", - зазначає агентство.

У липні 2012 р. влада Словенії провела дослідження фінансового сектора, що показало, що обсяг "поганих" боргів банків досяг 6 млрд євро в I кварталі 2012 р. і буде збільшуватися надалі.

Згідно з опитуванням, проведеним в липні агентством Bloomberg, Словенія стане наступною країною ЄС, яка звернеться за фінансовою допомогою до міжнародних кредиторів.

До останнього часу цій державі вдавалося уникати пильної уваги громадськості та проблем із залученням коштів на фінансовому ринку, проте останні події в Європі, зокрема, звістки про те, що Іспанія і Кіпр запросили фінансову підтримку з коштів європейського стабілізаційного фонду, змусили експертів говорити про швидкий розвиток боргової кризи і в Словенії, де єдина європейська валюта перебуває в обігу з 2007 р.

"Стає все більш очевидним, що боргова криза не обійде стороною і Словенію, яка змушена буде звернутися за фінансовою допомогою Євросоюзу. Основні ризики криються в становищі банківської системи країни", - пояснив один з експертів BNP Paribas у Варшаві.

"Якщо відбудеться посилення боргової кризи в єврозоні, то це підштовхне вгору прибутковості держоблігацій до тих рівнів, де може знадобитися підтримка МВФ і ЄС, - вважає економіст Capital Economics Вільям Джексон. - Необов'язково, що це відбудеться найближчим часом, але таку можливість виключати не можна".

Підкріплює подібні припущення аналітиків і непросте фінансове становище найбільшого банку країни Nova Ljubljanska Banka dd (NLB). Минулого місяця Єврокомісія схвалила надання N LB державної допомоги - в розмірі 382,9 млн євро, а також почала санацію цього банку. Це вже друга докапіталізація банку за два роки: у березні в банк вже влили 250 млн євро.

Міністр фінансів країни Янеш Шуштершіч впевнений, що західні економісти надмірно драматизують ситуацію: "Я думаю, що ми можемо вирішити це за допомогою внутрішнього фінансування. Я не думаю, що запит на зовнішню фіндопомогу буде, а економісти можуть говорити те, що побажають, так як вони не володіють останніми актуальними даними".

Тим часом фінансове становище Словенії не вселяє оптимізму. Вартість запозичень для країни на фінансовому ринку в рамках відбувся 29 червня 2012 р. аукціону з розміщення держоблігацій з терміном обігу до 2021 р. злетіла до максимального рівня з лютого 2012 р. - 6,1%. При цьому держборг країни продовжує зростати, а темпи економічного зростання - знижуватися.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) прогнозує, що ВВП Словенії в поточному році скоротиться на 2%. При цьому дефіцит бюджету країни за 2011 р. склав 6,4% від ВВП.