С.Марангос не називав імена тих, хто продав свої голоси на користь проведення Євро-2012 в Україні і Польщі

Колишній член керівництва Футбольної асоціації Кіпру Спірос Марангос спростував інформацію про те, що називав імена високопоставлених представників УЄФА, які, за його словами, продали свої голоси на користь України і Польщі за 11 млн євро при виборі місця проведення Євро-2012.

Колишній член керівництва Футбольної асоціації Кіпру Спірос Марангос спростував інформацію про те, що називав імена високопоставлених представників УЄФА, які, за його словами, продали свої голоси на користь України і Польщі за 11 млн євро при виборі місця проведення Євро-2012. Про це повідомляє кіпрський спортивний портал kerkida.net.

Зокрема, С.Марангос звинуватив Gazzetta Dello Sport в грубій фальсифікації його висловлювань: "Оскільки деякі журналісти з іноземної преси згадують про деякі імена і суми, очорняючи моє ім'я, сьогодні я категорично заявляю, що я не називав як імена профінансованих осіб, так і суми, про які, як стверджують іноземні сайти, я казав. Особливо, ім'я Григорія Суркіса, яке вказав італійський журналіст з газети Gazzetta Dello Sport. Я категорично заявляю, що це було його власною ініціативою. Я передав це нашій перекладачці, яка йому усе переклала".

В Україні і Польщі чиновники вже спростували заяву С.Марангоса про те, що при обранні місця для Євро-2012 кілька високопоставлених представників УЄФА продали свої голоси на користь України і Польщі за 11 млн євро.

Відзначимо, 27 жовтня ц.р. УЄФА заявила про початок дисциплінарного розслідування проти колишнього члена керівництва Футбольної асоціації Кіпру С.Марангоса, який заявляв про корупцію при обранні України і Польщі місцем проведення Євро-2012. Про це йшлося в листі за підписом генерального секретаря УЄФА Джанні Інфантіно, відправленого на адресу президента ФФУ, члена виконкому УЄФА Г.Суркіса.

У листі відзначалося, що зважаючи на численні відмови С.Марангоса надати будь-які докази, УЄФА вважає, що жодне зі звинувачень не є обгрунтованим, а крім того розглядає їх як дискредитацію організації і усього європейського футболу.

Того ж дня, 27 жовтня, УЄФА вирішила подати до суду на С.Марангоса. Д.Інфантіно відзначив, що С.Марангос двічі писав листи в організацію, "уперше 20 травня, стверджуючи, що володіє "важливою і шокуючою" інформацією, проте, не деталізуючи, і другий раз 12 червня 2009 р.". Незважаючи на численні запити, С.Марангос не представив більше ніякої додаткової інформації. Крім того, він кілька разів відкладав зустріч з представником УЄФА, останній раз відмовившись від зустрічі з офіційною делегацією, яка була запланована на 27 жовтня 2010 р.

В УЄФА вважають, що початок процесуальної дії відносно С.Марангоса - це єдина можливість отримати і опублікувати будь-які докази, які можуть бути у нього відносно цієї справи.

Нагадаємо, 24 жовтня ц.р. С.Марангос заявив, що збирається оприлюднити ряд доказів підкупу членів виконкому для отримання права на проведення Євро-2012 на Україні і в Польщі. За деякими даними, за підтримку українсько-польської заявки члени виконкому УЄФА отримали 11 млн євро. За словами С.Марангоса, є свідки, які готові під присягою надати свідчення в суді. За словами кіпріота, він вже 2 роки намагається передати президентові УЄФА Мішелю Платіні інформацію п'яти чиновників, які брали участь в корупційній змові.

11 грудня 2009 р. виконком УЄФА затвердив остаточний список приймаючих міст фінальної частини Євро-2012. З українського боку Євро-2012 приймуть Київ, Донецьк, Львів і Харків. Фінальний матч чемпіонату відбудеться в українській столиці. У Польщі матчі Євро-2012 проходитимуть у Варшаві, Познані, Вроцлаві, Гданьську.

Голосування за країни, які приймуть Євро-2012, відбулося 18 квітня 2007 р. в столиці Уельсу Кардіффі. Польща і Україна тоді отримали перемогу в протистоянні з основним конкурентом - Італією. При цьому за східноєвропейські держави проголосували 8 чиновників УЄФА, а за італійців - лише четверо.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся