В.Янукович звільнив з посад віце-прем'єрів В.Сівковича і В.Слауту

Середа 13 жовтня 2010 18:51
Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович звільнив з посад віце-прем'єрів Володимира Сівковича і Віктора Слауту. Відповідні укази від 13 жовтня 2010 р. №956/2010 і №954/2010 опубліковані на президентському сайті.

Президент України Віктор Янукович звільнив з посад віце-прем'єрів Володимира Сівковича і Віктора Слауту. Відповідні укази від 13 жовтня 2010 р. №956/2010 і №954/2010 опубліковані на президентському сайті.

Згідно з указом від 13 жовтня 2010 р. №955/2010, В.Слаута призначений радником Президента України. В.Сівкович, у свою чергу, згідно з указом від 13 жовтня 2010 р. №957/2010, призначений заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони України (РНБОУ).

"Це ті зміни, які ми зобов'язані зробити у відповідності до Конституції... Безумовно, це буде виконано найближчим часом...", - заявляв сьогодні в інтерв'ю "5 каналу" В.Янукович, коментуючи відставку віце-прем'єр-міністрів України.

Раніше сьогодні голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін заявляв, що В.Янукович підпише сьогодні указ про звільнення двох віце-прем'єрів.

Як повідомляло «Дзеркало тижня», раніше розглядалася можливість призначення В.Сівковича на пост керівника Міноборони, а також керівника МінНС.

Нагадаємо, 7 жовтня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що прийнятий Верховною Радою закон "Про Кабінет міністрів України" не передбачає масштабних кадрових змін. Він відзначив, що відбудеться «природне приведення складу Кабміну у відповідність із Конституцією України».

В той же день В.Янукович доручив М.Азарову презентувати новий склад Кабміну 8 жовтня.

У свою чергу міністр юстиції Олександр Лавринович 4 жовтня ц.р. заявляв, що В.Янукович  днями звільнить двох віце-прем'єрів, щоб склад уряду відповідав до норм Конституції. Він відзначив, що зміни до 32 законів, які передбачають зміну повноважень між Кабміном, ВР і Президентом, - це лише перший крок у реформуванні органів державної влади.

Варто відзначити, що 5 жовтня ц.р. у ВР був зареєстрований і переданий на розгляд Комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування законопроект "Про Кабінет міністрів України" у зв'язку з набуттям чинності Конституції України від 1996 р.

Раніше, 1 жовтня ц.р. Конституційний суд України (КСУ) визнав неконституційною політичну реформу 2004 р. Таким чином, саме з тієї дати почала діяти Конституція України формату 1996 р. Згідно з Конституцією1996 р., до складу Кабміну повинні входити один перший віце-прем'єр і три віце-прем'єри.

На даний час до складу Кабміну входять перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв і три віце-прем'єри - Борис Колесніков (з питань Євро-2012), Сергій Тігіпко (з економічної реформи) і Віктор Тихонов (з питань регіональної політики). Раніше було звільнено віце-прем'єра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка.

Крім того, в парламенті на початку липня ц.р. був зареєстрований проект постанов про звільнення С.Тігіпка, який, як тоді прогнозувалося, планували розглядати на сесії ВР восени.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся