ua en ru

С.Козей: Польща під час головування в ЄС буде сприяти вступу України в ЄС

Автор: RBC.UA
Під час головування Польщі в Європейському Союзі (ЄС) вона має намір всіляко сприяти вступу України в ЄС. Про це на сьогоднішньому брифінгу за підсумками зустрічі з секретарем Ради національної безпеки і оборони Раїсою Богатирьовою заявив керівник Бюро національної безпеки Республіки Польща Станіслав Козей.

Під час головування Польщі в Європейському Союзі (ЄС) вона має намір всіляко сприяти вступу України в ЄС. Про це на сьогоднішньому брифінгу за підсумками зустрічі з секретарем Ради національної безпеки і оборони Раїсою Богатирьовою заявив керівник Бюро національної безпеки Республіки Польща Станіслав Козей, передає кореспондент РБК-Україна.

"Польща підтримуватиме українські наміри (щодо вступу в ЄС), тому що це також на користь Польщі. Я підкреслював це під час нашої бесіди. Завершення розмов про асоціацію має два рівні. Перший рівень - це домовленість з Європейською комісією, а другий - це консистенція міждержавних, міжурядових діалогів", - підкреслив С.Козей.

В той же час С.Козей відзначив, що головування в Євросоюзі не може вплинути на зміст переговорів між Україною і ЄС, проте може створити сприятливий клімат і "знайти прихильників для даної ідеї".

Крім того, він сказав, що Польща протягом багатьох років підтримує Україну в її євроінтеграційних пориваннях. "Для Польщі також було б великим досягненням, якби Україна остаточно погоджувала текст договору про асоціацію до кінця поточного року", - заявив С.Козей.

Нагадаємо, 10 травня президент Європейського парламенту Єжи Бузек під час зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Литвином висловив думку, що до кінця ц.р. буде отримано позитивний результат "хоча б у плані підписання угоди про асоціацію".

Є.Бузек також висловив задоволення активізацією співробітництва України з Євросоюзом, зокрема, у питаннях лібералізації візового режиму, а також переговорного процесу з підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі.

При цьому президент Європарламенту високо оцінив розуміння владою України необхідності узгодження дій на шляху інтеграції в європейські структури.
Разом з тим, зазначив він, виникає питання про можливість приєднання України до Митного союзу.

За словами Є.Бузека, Україна "повинна знайти своє місце, і економічна сторона для неї дуже важлива". При цьому він запевнив В.Литвина, що Україна може розраховувати на повну підтримку своїх євроінтеграційних прагнень з боку Європарламенту.

Раніше, 22 травня, Президент України Віктор Янукович затвердив національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

18 квітня ц.р. В.Янукович заявив, що за нинішньої динаміки в переговорах Україна зможе узгодити угоду про асоціацію до саміту Україна - ЄС в грудні 2011 р. В.Янукович також позитивно оцінив конструктивний хід переговорів по всіх частинах угоди про асоціацію, включаючи створення поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

В своєю чергу, президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що ЄС підтверджує намір завершити до кінця року переговори з Україною щодо асоціації. В той же час, Ж.Баррозу заявив, що неможливо мати угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) і інтегруватися в Митний союз (МС).

Раніше, 13 квітня В.Янукович у ході зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском заявив, що європейська інтеграція залишається незмінним пріоритетом України.

Відзначимо, Верховна Рада (ВР) України 5 квітня прийняла за основу і в цілому проект постанови "Про заяву Верховної Ради України" Про співпрацю між Україною і Європейським Союзом у візовій сфері". Зокрема, ВР закликала ЄС продемонструвати політичну волю і зняти довгостроковий статус з перспективи введення ЄС безвізового режиму для громадян України, включивши відповідне положення в майбутню Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, матиме назву «Угода про асоціацію».