ua en ru

З 1 травня в Україні подешевшають ліки (відео)

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр України поставив задачу з 1 травня 2012 р. ввести референтні ціни на лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби та діабету в Україні. Про це глава уряду повідомив під час засідання Кабінету міністрів 21 березня, передає прес-служба Кабміну.

Прем'єр-міністр України поставив задачу з 1 травня 2012 р. ввести референтні ціни на лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби та діабету в Україні. Про це глава уряду повідомив під час засідання Кабінету міністрів 21 березня, передає прес-служба Кабміну.

Учора Міністерство охорони здоров'я представило пілотний проект впровадження референтних цін на згадані лікарські засоби. Очікується, що, в першу чергу, це дозволить знизити ціни і при цьому встановити обгрунтовану рентабельність виробникам, постачальникам і аптекам. Також потрібно забезпечити достатню пропозицію препаратів, які необхідні людям, за рахунок власного виробництва.

При цьому, підкреслив Азаров, необхідно не допустити навіть натяку на дефіцит цих ліків, що може активізувати діяльність недобросовісних постачальників.

Глава уряду доручив віце-прем'єр-міністру, міністру охорони здоров'я Раїсі Богатирьовій зібрати керівників обласних і районних адміністрацій, голів великих міст, головних лікарів з усієї України і ретельно пояснити їм, як повинен працювати механізм референтних цін, як "виключити протидія встановленню справедливих цін, як пояснювати людям, що робиться і для чого".

Більше того, прем'єр-міністр Україна Микола Азаров вимагає від місцевої влади закрити аптеки, де ціни на ліки перевищують гранично допустимі. Азаров підкреслив, що держава має намір контролювати встановлення цін на лікарські препарати: "Уряд України поставив завдання поступово запровадити європейський підхід до визначення референтної ціни. Держава буде визначати ціну на певні групи ліків в аптечних мережах, виходячи з ретельного вивчення об'єктивної інформації - цін виробників, роздрібних цін в сусідніх державах, аналізу витрат постачальника і продавця, вартість вітчизняних аналогів імпортних ліків і так далі. Держава повинна назавжди взяти під контроль питання вартість ліків".

За словами Азарова, 8 з 10 громадян не задоволені якістю наданих медичних послуг, а дві третини громадян вважають, що ліки в Україні занадто дорогі.

Знизити ціни на медпрепарати на 15% допоможе ліквідація механізму їх просування фармацевтичними компаніями. Про це сьогодні заявив лава Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов. За його словами в 2011 р. для просування ліків витратили 1 млрд 200 млн грн, плюс 2 млрд 600 млн було витрачено на рекламу.

Зазначимо, що за словами віце-прем'єр-міністра України, міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, з коштів держбюджету в 2011 р. на закупівлю медпрепаратів було витрачено 3,72 млрд грн.

В цілому, уряд визначив, що забезпечення українців доступною і якісною медичною допомогою - головне завдання медичної реформи. Для того, щоб впровадити в Україні європейський досвід ринкового регулювання цін на ліки вже сформована робоча група.

Зазначається, що ціни на ліки регулюють усі без винятку країни Європи. У 24 з 27 країн ЄС регулювання відбувається на рівні виробників, в 14 країнах регулюються ціни на ліки, вартість яких повинна бути відшкодована в рамках систем медстрахування, або соцзабезпечення, в 3 країнах регулюють ціни на рецептурні медикаменти.