ua en ru

Ринок мобільних додатків в 2013 р. досягне 25 млрд дол

Автор: RBC.UA
На світанку індустрії мобільних додатків, а саме 2007 р., мало хто міг припустити, що ринок перетвориться в мільярдний бізнес. Однак завдяки популярності платформ від Apple і Google, ми можемо спостерігати справжній бум на ринку додатків, пише CNN. У 2013 р., за підрахунками аналітичної компанії Gartner, продажі мобільних додатків у всьому світі досягнуть обсягу в 25 млрд дол., а приріст складе 62% відносно минулого року, передає телеканал "Росія 24".

На світанку індустрії мобільних додатків, а саме 2007 р., мало хто міг припустити, що ринок перетвориться в мільярдний бізнес. Однак завдяки популярності платформ від Apple і Google, ми можемо спостерігати справжній бум на ринку додатків, пише CNN. У 2013 р., за підрахунками аналітичної компанії Gartner, продажі мобільних додатків у всьому світі досягнуть обсягу в 25 млрд дол., а приріст складе 62% відносно минулого року, передає телеканал "Росія 24".

Настільки стрімке зростання відображає нову тенденцію мобільного зв'язку: в цьому році продажі смартфонів значно перевищили реалізацію простих телефонів. У консалтинговій компанії IDC очікують, що продавці гаджетів доставлять 919 млн пристроїв за підсумками 2013 р. - це 50,1% від загального обсягу світових доставок.

"Велика частина проданих смартфонів у світі - прямий результат попиту в розвинених країнах, таких як США... Баланс зміщується на користь смартфонів, однак не на ринках, що розвиваються, де смартфони все ще не так популярні", - говориться в доповіді IDC.

Читайте також: Акції Google зросли до нового рекорду

У 2013 р. операційна система Android буде в більшій пошані у споживачів. На частку операційки від Google доведеться 58% від загального числа скачувань мобільних програм. iOS від Apple дістанеться 33%. Такі прогнози аналітиків у ABI Research на 2013 р.

Компанія обрала в якості одиниці виміру популярності кількість викачуваних програм та ігор для мобільних систем. Але цифри значно змінюються, якщо подивитися на прогнози із завантаженням для планшетних комп'ютерів.

На думку ABI, сумарна кількість скачувань додатків для смартфонів досягне до кінця 2013 р. позначки в 56 млрд. Раніше в цьому році ABI заявляла, що частка платформи Google Android складе 57% серед всіх ОС для смартфонів в цьому році, а iOS займе 2-е місце з 21%. Разом вони складають 78%, що дещо відрізняється від показників іншого аналітичного агентства, Strategy Analytics, яка у своїх прогнозах щодо четвертого кварталу повідомляло, що на частку "великої двійки" доведеться 92% від всіх мобільних ОС і місця для інших гравців, таким чином, майже не залишиться.

Читайте також: Продажі мобільних телефонів у світі в 2012 р. знизилися на 1,7%

Незважаючи на те, що загальні показники у статистичних компаній і відрізняються, не можна не визнати, що вони сходяться в одному: Android отримає більший шматок пирога, ніж конкуренти. Хоча називати точні цифри по 2013 р. ще зарано, враховуючи той факт, що Китай може розглядатися в якості окремого найбільшого ринку для смартфонів і планшетів. За великим рахунком, тільки китайським споживачам мобільних гаджетів по силам порушити існуючу загальносвітову розстановку сил як серед вендорів апаратів, так і серед виробників операційних систем.

У січні цього року США і Китай йшли пліч-о-пліч за показниками активності використання смартфонів: 222 млн проти 221 млн, а до кінця місяця цифри змінилися і Китай випередив США на 16 млн. У Китаю є значний потенціал росту, який може дійсно струсити мобільну промисловість. Apple окремо виділила Китай як "офлайн" і найбільш стратегічно важливий ринок після декількох років прирівнювання цієї країни до загальної "Азіатсько-Тихоокеанської" групі. Доходи в Китаї у "яблучної" компанії виросли на 67% у порівнянні з попередньою чвертю, склавши 6,8 млрд дол.

Ходять чутки про розробку окремої цінової політики спеціально для Китаю, щоб представити в країні продукцію для будь-якого гаманця. Також компанія нещодавно дозволила китайським споживачам купувати девайси в кредит.

Читайте також: Білл Гейтс дорікнув Microsoft в консерватизмі

У дослідженні відзначається, що, хоча Android і буде лідирувати за завантаженнями, Apple перевершить конкурента по виторгу. Якщо справа доходить до монетизації програми через купівлю або внутрішньоігрові транзакції, підписки та ін., то розробники охочіше співпрацюють з Apple App Store, вважають в ABI.

"Яблучна" компанія виграє і на полі планшетних пристроїв - ще одна причина, яка трохи затьмарює успіх ОС від Google. З приблизно 14 млрд скачувань додатків для планшетів, які очікують аналітики ABI в 2013 р., 75% припаде на частку iPad, а Android дістанеться лише 17%. Amazon - 4%, а Windows ледве набере 2%.