Ринок акцій РФ завершив день зниженням провідних індексів

П'ятниця 18 травня 2012 18:27
Автор: RBC.UA
Торги на російському ринку акцій 18 травня завершилися підвищенням провідних індексів. За підсумками торговельної сесії індекс ММВБ просів на 1,27% - до 1271,48 пункту, індекс РТС знизився на 1,77%, опинившись на позначці 1290,24 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному фондовому майданчику ММВБ-РТС склав більше 425,5 млрд руб.

Торги на російському ринку акцій 18 травня завершилися підвищенням провідних індексів. За підсумками торговельної сесії індекс ММВБ просів на 1,27% - до 1271,48 пункту, індекс РТС знизився на 1,77%, опинившись на позначці 1290,24 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному фондовому майданчику ММВБ-РТС склав більше 425,5 млрд руб.

У лідерах зростання за підсумками торгів виявилися акції МРСК Центру і Приволжя (+7,08%), ПРО2ТВ (+6,68%), ТМК (+2,58%). У лідерах падіння виявилися папери "Мосенерго" (-6,3%), ОГК-2 (-5,89%) і "Акрону" (-4,64%).

Нагадаємо, торги на російському ринку акцій почалися сьогодні сильним зниженням провідних фондових індексів. Станом на 09:10 за київським часом індекс ММВБ просів на 2,62% - до 1253,99 пункту. Індекс РТС опустився до позначки 1270,74 пункту, що на 3,25% нижче рівня закриття попереднього торгового дня.

На думку начальника відділу довірчого управління "Абсолют банку" Івана Фоменка, відкриття російського ринку обвальним падінням котирувань було обумовлено ситуацією на зовнішніх ринках.

В першу чергу, тиск на біржові індикатори зробило падіння цін на нафту: контракти на марку Brent подешевіли практично до 106 дол./барель. Ще одним ударом для інвесторів стали новини з європейських ринків. Напередодні увечері міжнародне рейтингове агентство Мoody's знизило кредитні рейтинги 16 іспанських банків, посилаючись на економічні проблеми і зниження кредитоспроможності Іспанії. Зростання неприйняття ризиків відбилася на підвищення прибутковості іспанських боргових паперів. Також рейтингове агентство Fitch знизило кредитний рейтинг Греції, мотивуючи це високою політичною невизначеністю і перспективами виходу країни з складу єврозони. Крім того, Європейський центральний банк (ЄЦБ) ухвалив рішення тимчасово припинити кредитування деяких грецьких банків. Це рішення ринки інтерпретують як сигнал, що ЄЦБ не виключає виходу Греції з єврозони.

При цьому Фоменко вважає, що більшість з перерахованих негативних факторів вже було закладено в поточні котирування, і, випробувавши сильне падіння, російські ринки змогли відштовхнутися від мінімальних значень і ліквідувати наслідки ранкового провалу. У результаті індекс ММВБ у другій половині дня зміг вийти в зелену зону.

Аналітик очікує, що російські ринки зможуть продовжити зростання на початку нового робочого тижня. На користь цього свідчать технічні фактори, а також відсутність продовження розпродажів на європейських і американських ринках, відзначає Фоменко. Фундаментальні фактори поки не виглядають настільки загрозливими, як це вже закладено в російських акціях, зазначає експерт. Крім того, аналітик очікує, що на саміті "великої вісімки" (G8) будуть прийняті рішення, які зможуть надати підтримку ринкам. Більше того, все частіше звучать заяви про те, що Федеральна резервна система (ФРС США) оголосить про черговий раунд кількісного пом'якшення, що знову ж здатне надати підтримку економіці і ринкам згодом, вказує Фоменко.

Нагадаємо, вчора торги на російському ринку акцій закрилися істотним падінням основних фондових індексів. Індекс ММВБ впав на 3,54%, склавши 1287,79 пункту, індекс РТС - на 4,45% - до 1312,70 пункту.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся