ua en ru

Керівник бойового крила ХАМАС загинув у результаті ізраїльського авіаудару (відео)

Автор: RBC.UA
Керівник бойового крила ХАМАС, член політбюро руху Ахмед Джабарі вбитий у результаті удару ізраїльської авіації.

Керівник бойового крила ХАМАС, член політбюро руху Ахмед Джабарі вбитий у результаті удару ізраїльської авіації. Про це повідомляє BBC.

Ахмед Джабарі був убитий, коли пересувався у своїй машині по вулиці міста Газа. Повідомляється, що разом з ним загинув його заступник. Джерела в ХАМАС повідомляли, що Ахмед Джабарі загинув, коли в його автомобіль потрапила ізраїльська ракета.

Ізраїль підтвердив інформацію у причетності до знищення керівника бойового крила ХАМАС, заявивши, що Джабарі "останні роки присвятив терористичній діяльності, спрямованої проти Ізраїлю".

Читайте також: Палестина планує почати переговори з Ізраїлем після отримання статусу спостерігача в ООН

Джабарі став палестинським радикалом найвищого рангу, якого ізраїльтяни вбили за чотири роки.

Керівник бойового крила ХАМАС загинув у результаті ізраїльського авіаудару (відео)Керівник бойового крила ХАМАС загинув у результаті ізраїльського авіаудару (відео)

Тель-Авів також офіційно оголосив про початок великомасштабної операції кампанію проти інфраструктури терористичних організацій та їх активістів в секторі Газа, включаючи, в першу чергу, ХАМАС і "Ісламський джихад".

Атака авіації Ізраїлю була зроблена у відповідь на серію ракетного обстрілу ізраїльських територій з палестинського боку.

Як повідомляється, сьогодні ізраїльські військові почали антитерористичну операцію під назвою "Хмарний стовп" проти бойовиків різних угруповань сектора Гази. Першою дією стало знищення лідера бойового крила ХАМАС Ахмеда Джабарі.

Керівник бойового крила ХАМАС загинув у результаті ізраїльського авіаудару (відео)

14 листопада пополудні ВПС Ізраїлю випустили ракету по джипу Джабарі. В результаті точного попадання ракети в машину терорист був знищений, разом з ним загинув його син. Загалом у ході операції були знищено шість палестинських бойовиків, ще десять осіб отримали поранення.

Читайте також: Ізраїль знову зазнав ракетного обстрілу із Синайського півострова

За цим ударом послідували й інші атаки на об'єкти терористів. Палестинські джерела повідомили, зокрема, що в Рафіаху був знищений командир "Бригади Рафіах" Раад Атар, але потім ХАМАС спростував цю інформацію. Один з лідерів політбюро ХАМАС Муса Абу Марзук повідомив, що Атар і ще один польовий командир взяли на себе керівництво бойовим крилом після знищення Джабарі. Крім цього, ВПС Ізраїлю обстріляли поліцейську дільницю. Було також завдано удари по цілях у Хан-Юнісі, Бейт-Лахії та інших районах сектора Гази.

Прес-служба Армії оборони Ізраїлю повідомила, зі свого боку, що однією з мішеней операції став арсенал ракет радіусом дії понад 40 км, внаслідок чого суттєво постраждали можливості терористів по запуску таких ракет з-під землі. За даними ізраїльської військової розвідки, палестинська терористична організація ХАМАС у секторі Гази має в розпорядженні, у тому числі, ракети "Фаджар-3", здатні вражати цілі на відстані до 75 кілометрів.

Читайте також: Ізраїль погрожує денонсувати угоди з Палестиною у разі визнання її державності в ООН

На даному етапі в операції беруть участь, в основному, ВПС Ізраїлю. Підрозділи сухопутних військ приведені до стану повної готовності на випадок вторгнення до сектору Гази, якщо буде прийнято таке рішення. Міністерство закордонних справ Ізраїлю, у свою чергу, почало роз'яснювальну кампанію у світі. МЗС повідомив, що Єрусалим довго стримувався, але безперервні ракетні обстріли змусили завдати удар. Керівництво зовнішньополітичного відомства скликало прес-конференцію для іноземних журналістів в Ізраїлі.

Угрупування ХАМАС і "Ісламський джихад" загрожують помститися Ізраїлю. Знищення Джабарі бойовики назвали військовим злочином, а також "підлим і боягузливим діянням". Терористи погрожують "спалити ізраїльські міста", в тому числі, Тель-Авів. Бойовики у відповідь на ліквідацію Джабарі почали обстрілювати ракетами ізраїльську територію. Першими піддалися ракетному обстрілу районні ради Хоф-Ашкелон і Ешколь.

За останніми даними, палестинські терористи випустили кілька ракет "град" у бік Беер-Шеви. У місті спрацювала система раннього оповіщення про ракетний обстріл "Цева Адом". У бік міста були випущені, щонайменше, шість ракет. Система ПРО "Залізний купол" збила п'ять "градів". Згідно з попередніми даними, шоста ракета впала в межі міста і заподіяла шкоду торговому центру. Відомості про постраждалих на даний час не надходили.

Раніше сьогодні з'явилися, повідомлення про те, що ізраїльське МЗС буде рекомендувати уряду режим Президента ПНА Махмуда Аббаса, якщо заявка Палестини в ООН на отримання статусу "держави-спостерігача" буде задоволена.

Відповідне повідомлення було передано владі Палестинської автономії. У документі можливе отримання такого статусу називається перетинанням червоної риси, що спричинить негайний жорстку відповідь.

Читайте також: Палестинські бойовики обстріляли Ізраїль з мінометів

Також Ізраїль пригрозив денонсувати тимчасові угоди з Палестиною 1990-х рр.., відомі як угоди в Осло. У 1993 р. ізраїльські та палестинські представники на переговорах в Осло домовилися розпочати процес мирного врегулювання на принципах визнання права Ізраїлю на існування в світі і безпеки, відмови від тероризму та інших форм насильства і визнання Організації визволення Палестини (ОВП) представником палестинського народу на переговорах про мир. У вересні 1993 р. у Вашингтоні Ізраїль і ОВП підписали спільну Декларацію про принципи і основні параметри проміжної угоди про палестинське самоврядування.

ХАМАС ("Ісламський рух опору") - правлячий в секторі Газа (з 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія. ХАМАС визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії. В Австралії та Великобританії терористичним визнають тільки військове крило ХАМАС.