ua en ru

однолітки України

однолітки України Фото: president.gov.ua
Автор: RBC.UA

24 серпня Україна відзначає День Незалежності.

Одноліткам незалежної України вже 26 років. Їх можна зустріти в будь-якій сфері - стартапери, політики, поети, музиканти. Вони не пам'ятають революції на граніті і путчу 1991 року. Їм було 13 років під час Помаранчевої революції, і 23 під час Майдану.

РБК-Україна поставила одноліткам нашої країни питання – "Чи стала Україна незалежною?".

однолітки України

Марина Кочур, депутат Київської міськради (фракція "Батьківщина"), керівник правових проектів громадської організації "Правозахист Оболоні"

Впродовж всієї історії ми весь час від когось залежні - то ми дивимося на захід, то на схід. У часи Мазепи та інших ми також коливалися між різними напрямками - з ким нам співпрацювати, під ким бути, з ким дружити. Україна незалежною досі не стала. При Януковичі ми дивилися в одну сторону - хотіли вступити в один союз, так званий Митний союз. До цього ми хотіли в одну сторону. Тепер знову в іншу. Весь час ми на роздоріжжі, і не можемо зрозуміти, що ми самі по собі є цілісною нацією і державою. Яка може, в принципі, самостійно жити, розвиватися без прагнень туди або назад.

Ми повинні відійти від усіх напрямків "Захід", "Схід". Ми повинні у себе розвивати державу. Адже на даний час вона дуже сильно розхитана. І важко зараз назвати країну, яка не може утримати власні кордони, цілісною державою.

Якщо ми вже вибрали курс на Захід, то, напевно, повинні його дотримуватися, а не за кожного нового царька переходити на нову сторону. Тобто дотримуватися єдиної лінії, але відновлювати свою самобутність - українську культуру, традиції. Ми можемо співпрацювати з країнами та організаціями західного напряму - НАТО чи ЄС, але не допустити нав'язування нам чужих цінностей.

однолітки України

Григорій Семенчук — український поет, публіцист, музикант, культурний діяч. Разом з сучасним класиком Юрком Іздриком заснував гурт DRUMТИАТР

За останні 10 років Україна нарешті стала незалежною. Якщо говорити про створення країни, демократії, то ми на першому десятилітті.

По-перше, я дуже радий, що Україна - країна, яку доброзичливо сприймають в усьому світі, крім однієї ворожої для нас країни. Тільки там Україну сприймають погано. Для всіх країн українець - вільна людина, якого люблять.

По-друге, протягом 26 років ми можемо побачити більше країн. Це закінчилося логічно - введенням безвізового режиму. Це маленький етап, але добре, що він стався.

Також в цій країні формується громадянське суспільство. Ми бачимо, що вже не так просто зробити якесь зло. Тому що йому може протистояти громадський розголос.

У моєму житті не існувало Радянського союзу як фактору - я народився за два місяці до його розвалу. Єдине, що мене пов'язує з ним - свідоцтво про народження.

Теперішнє покоління, якому вже 26 років, - люди, які щось роблять, чогось досягли у своїй сфері діяльності. Це - абсолютно різне і незалежне покоління.

однолітки України

Яків Цветинський, джазовий музикант, трубач. Учасник колективу LLT Trio, екс-учасник рок-групи "Гражданін Топінамбур"

Я не згоден з думкою, що в останні роки в Україні відбуваються тільки негативні зміни. Як музикант я бачу, що Україна розвивається і що оновлюється свідомість її громадян. Наша країна очищається від старого і непотрібного, нехай повільно, але відчутно. За останні дев'ять років джазове життя мого рідного міста Дніпра кардинально змінилося.

У місті з'явилося нове покоління справжніх музикантів і композиторів. Ці люди знаходяться в постійному пошуку, а їхній внесок у розвиток української культури непорівнянний з тим, що було раніше. Якщо прямо відповідати на питання, чи стала Україна незалежною, то моя відповідь – "так".

Якщо говорити образно, то незалежна держава - це посудина, вміст якої відділений від того, що знаходиться зовні, і не змішується з ним. Наше завдання - наповнювати цю посудину чимось чистим і прекрасним. Завдання молодого покоління - створювати прогресивну культуру, яка буде наповнювати нову Україну.

однолітки України

Анжеліка Альварез, IT-спеціаліст, художниця, поєднує у своїй творчості абстракціонізм і сюрреалізм

Безперечно, я пишаюся тим, що я "дитина незалежності", це виразно на мене вплинуло. Все своє свідоме життя я, як і наша країна, намагаюся йти всупереч стереотипам і відстоювати свої погляди. Мене тішить, що в останні роки більшість українців нарешті усвідомили цінність незалежності.

На жаль, я ще не можу назвати нашу країну незалежною в повному сенсі цього слова, але впевнена, що у нас є всі шанси стати по-справжньому демократичною і процвітаючою державою. Україна володіє величезним потенціалом і дуже хочеться вірити, що в найближчому майбутньому він буде реалізований.

однолітки України

Анна Заячковська, українська модель, переможниця конкурсу "Міс Україна-2013"

Україна - земля, де я народилася і зростала. Земля, яка дала мені життєві уроки різного плану, тепле дитинство, можливість отримати хороші знання. Ми з незалежною Україною однолітки. Ми з нею ростемо разом.

За останні кілька років незалежність, я думаю, стала для нас більш зрозумілою. Це відобразилося в нашій боротьбі з початком Революції гідності, і продовжується зараз через протистояння на Сході.

Чи ми більш вільні, більш незалежні, мудріші? Думаю, так. Гіркі уроки навчили нас цінувати те, що ми українці. Думаю, у нас хороший старт для того, щоб переосмислити ці 26 років. Багато чого зроблено, але багато чого ще належить втілити, щоб на нашій землі не було тих, хто не відчуває унікальність України, хто швидше руйнує, а не будує, хто своїм небажанням духовно зростати просто "топить" нашу державу в злиднях і бідах.

Незалежність не на папері чи словах, вона в нас самих. І зараз це питання для кожного - наскільки сильнішою, щасливішою, чистішою, багатшою і вільнішою ми хочемо бачити нашу Неньку вже завтра.