ua en ru

Зростання ВВП США за I квартал виявилося на чверть меншим від очікуваного

Автор: RBC.UA
Валовий внутрішній продукт (ВВП) США в I кварталі 2013 р., порівняно з попереднім кварталом, виріс, за остаточними даними, на 1,8% в перерахунку на річні темпи (annual rate), повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) США в I кварталі 2013 р., порівняно з попереднім кварталом, виріс, за остаточними даними, на 1,8% в перерахунку на річні темпи (annual rate), повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США.

Нагадаємо, ще у квітні Мінторг США оцінював квартальне зростання ВВП країни у 2,5%. Згодом оцінка була знижена до 2,4%.

Як стало відомо сьогодні, Сенат Конгресу США затвердив підприємницю Пенні Прітцкер, що є однією з найбагатших жінок у країні, на посту міністра торгівлі.

Зниження оцінки темпів зростання ВВП у Мінторгу США пояснили тим, що помітно нижчим, ніж раніше очікувалось, виявилося зростання споживчих витрат американців, на які припадає дві третини економіки США. Згідно з остаточними даними, вони виросли на 2,6%, тоді як раніше повідомлялося про зростання на 3,4%.

Обсяги ж експорту американських товарів і послуг за кордон, так само як і обсяги імпорту товарів і послуг до США, не тільки не зросли, а навіть упали. Перші - на 1,1%, другі - на 0,4%.

Перегляду в бік зменшення зазнали й інші компоненти ВВП. Так, капіталовкладення бізнесу в січні-березні ц.р. збільшилися лише на 0,4%, а інвестиції у ділові будови (офісні будівлі та виробничі об'єкти) впали на 8,3%, що стало першим квартальним зниженням цього показника за 2 роки.

Без урахування зміни товарно-матеріальних запасів бізнесу ВВП США в I кварталі виріс на 1,2% (для порівняння: у IV кварталі 2012 р. було зафіксовано зростання на 1,9%).

Напередодні виходу даних статистики експерти нагадували про слова, що налякали інвесторів, глави Федеральної резервної системи США Бена Бернанке, який заявив, що реалізовувана ФРС програма стимулювання економіки може бути згорнута, якщо економіка США буде й надалі демонструвати ознаки одужання.

"Зараз варто чималу увагу приділяти очікуванням щодо згортання QE3 у США, і будь-яка хороша статистика буде зіпсована песимізмом щодо більш раннього скорочення програми "кількісного пом'якшення", - зазначають експерти Nordea Bank.

Як повідомлялося, дефіцит федерального бюджету США у травні склав 139 млрд дол. проти 125 млрд дол. роком раніше. Прогнози аналітиків були набагато оптимістичнішими: вони очікували на зниження дефіциту бюджету до 110 млрд дол.

Раніше в червні міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) поліпшило прогноз по суверенному кредитному рейтингу США (AA+) з "негативного" на "стабільний". Нещодавні заходи американського уряду з поліпшення податкових надходжень і вирішення деяких бюджетних питань сприяли поліпшенню прогнозу щодо рейтингу США, йшлося у прес-релізі.

Добровільний рейтинг США відображає думку агентства про те, що економіка країни та її монетарна система залишаються сильними, а долар продовжує зберігати статус ключової світової резервної валюти.

За оцінками бюджетного управління Конгресу, держборг США знизиться із 76% ВВП у 2014 фінансовому році до трохи менше 71% ВВП у 2018 р., але потім знову почне рости і до 2023 р. сягне 74% ВВП.