Зростання ВВП США в II кварталі виявилося гіршим за оцінки

Темпи зростання ВВП США за підсумками II кварталу 2011р. були переглянуті в бік зниження. За даними Бюро економічного аналізу країни, американська економіка зросла за звітний період (у перерахунку на річні темпи) всього лише на 1%, тоді як аналітики чекали зростання як мінімум на 1,1%.

Темпи зростання ВВП США за підсумками II кварталу 2011р. були переглянуті в бік зниження. За даними Бюро економічного аналізу країни, американська економіка зросла за звітний період (у перерахунку на річні темпи) всього лише на 1%, тоді як аналітики чекали зростання як мінімум на 1,1%.

Це друга оцінка американського ВВП (з трьох) від Бюро економічного аналізу при Мінторгу США. Попередні дані, опубліковані близько місяця тому, свідчили про темпи зростання економіки в 1,3%.

Крім перегляду темпів зростання ВВП у II кварталі, відомство переглянуло і динаміку ряду ключових показників. Так, за уточненими даними, товарно-матеріальні запаси американських підприємств в II кварталі зросли на 40,6 млрд дол, тоді як раніше повідомлялося про зростання на 49,6 млрд дол. Фактор зміни ділових запасів вніс 0,23 процентного пункту у перегляд зростання ВВП. Без урахування цього чинника американська економіка зросла за звітний період на 1,2%.

Споживчі витрати американців, відповідні 70% національної економіки, навпаки, були переглянуті в бік підвищення. За даними Бюро економічного аналізу, цей показник виріс за квітень-червень на 0,4%, тоді як раніше повідомлялося про зростання всього лише на 0,1%. Щоправда, навіть незважаючи на перегляд показника, він залишається на мінімальних позначках з IV кварталу 2009р.

Внесли свій вклад у перегляд даних по ВВП і зовнішньоторговельні показники. Обсяг експорту США за підсумками II кварталу, за переглянутими даними, збільшився всього на 3,1%, тоді як раніше повідомлялося про зростання на 6%. При цьому збільшився обсяг імпорту - до 1,9% (раніше повідомлялося про зростання на 1,3%).

Варто відзначити, що перші шість місяців 2011р. виявилися для американської економіки провальними. Після зростання на 2,3% за підсумками IV кварталу 2010р. темпи зростання ВВП США сповільнилися до 0,4% в I кварталі 2011р. Оприлюднені сьогодні дані також не додали оптимізму інвесторам, оскільки щорічного зростання економіки на 1% недостатньо для того, щоб сприяти відновленню ринків праці та нерухомості.

Нагадаємо, за уточненими даними, ВВП США в реальному вираженні в I кварталі 2011 р. в порівнянні з попереднім кварталом виріс на 1,8%. Аналітики очікували, що ВВП в I кварталі 2011 р. виросте на 2,1%. Попередні дані свідчили про темпи зростання економіки в 1,8%.

Зростання ВВП США в IV кварталі 2010 р. склало 3,1%. Представлені показники виявилися несподіванкою для ринку - більшість експертів вважали, що зростання ВВП США буде переглянуте у бік підвищення, до 3,3%. Попередні ж дані вказували на зростання в 3,2%. За весь 2010 р., за уточненими даними, ВВП США зріс на 2,8%, тоді як раніше повідомлялося про зростання на 2,9%. У 2009 р., нагадаємо, американська економіка скоротилася на 2,6%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top