ua en ru

Зростання ВВП Китаю в I кварталі сповільнилося до 7,7%

Автор: RBC.UA
Валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю в I кварталі 2013 р. виріс на 7,7% у річному численні. Про це повідомило сьогодні, 15 квітня, Державне бюро статистики КНР.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю в I кварталі 2013 р. виріс на 7,7% у річному численні. Про це повідомило сьогодні, 15 квітня, Державне бюро статистики КНР.

Читайте також: У I кварталі 2012 р. зростання ВВП Китаю сповільнилося до 8,1%

Офіційна оцінка економічного зростання в січні-березні ц.р. виявилася гіршою за очікування аналітиків, що прогнозували зростання китайської економіки на 8%.

ВВП Китаю в I кварталі 2013 р. щодо попереднього кварталу підвищився на 1,6% проти очікуваних аналітиками 1,9%.

У попередньому кварталі (жовтень-грудень 2012 р.) зростання ВВП Китаю в річному численні склало 7,9%, а за підсумками всього 2012 р. економіка країни зросла на 7,8%, що стало найнижчим результатом з 1999 р.

Читайте також: США і Китай дійшли домовленості про необхідність денукліарізаціі Кореї

Одночасно Світовий банк скоротив свій прогноз щодо зростання китайської економіки у 2013 р. до 8,3% з попередніх 8,4%. Очікування "м'якої посадки" економіки КНР пов'язані з "перегрівом" економіки азіатського регіону і необхідністю проведення її реструктуризації.

Зазначимо, що на валютному ринку Китаю сьогодні встановлено рекорд. Народний Банк Китаю зафіксував курс юаня до долара на позначці 6,2452 - максимум із 2005 р., коли почалася ревальвація китайської валюти.

Нагадаємо, золотовалютні резерви Китаю за підсумками січня-березня досягли рекордних 3,44 трлн дол., показавши максимальне квартальне зростання із середини 2011 року. Приплив іноземного капіталу через політику ФРС і Банку Японії штовхає курс юаня вгору. Крім того, до валютних інтервенцій центробанк змушує переведення громадянами своїх заощаджень в юані на тлі стабілізації економіки.

Міжнародні резерви Китаю за перший квартал зросли на 128 млрд дол. і тепер практично дорівнюють ВВП Німеччини. Вперше китайські фінансові запаси перевищили позначку у 3 трлн дол. два роки тому, однак із другої половини 2011 р. їх зростання різко сповільнилося через побоювання з приводу охолодження китайської економіки і скорочення зовнішньоторговельного профіциту.

Читайте також: У Китаї кількість загиблих від "пташиного грипу" H7N9 зросла до 13